> O školi  > Projekti

ŠKOLSKI PROJEKTI

Ponosni smo što iz godine u godinu ostvarujemo veliki broj uspješnih i u našoj zajednici prepoznatljivih projekata, a ostvareni su velikim zalaganjem učenika i učitelja Škole.

Naš najveći i najdugovječniji projekt po kojemu smo prepoznatljivi je projekt Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tijekom listopada učitelji obrađuju zadane teme i provode terensku nastavu. Vrhunac projekta je prodajna izložba koja se odvija na Trgu kralja Tomislava, a prikupljeni novac namijenjen je za humanitarne akcije ili školske potrebe.

Koncerti dječjih zborova doline Neretve (Božićni i Lipanjski) naš je dugogodišnji projekt – smotra u kojem osim naših učiteljica glazbene kulture (Ljupka Sršen Gutić i Zrinka Boras), koje su ujedno i organizatorice, sudjeluju i OGŠ Metković, OŠ Kula Norinska i OŠ Vladimir Nazor iz Ploča. Koncerti se održavaju u Galeriji GKS-a u Metkoviću. Ovim projektom razvija se estetski glazbeni ukus djece, njeguje zborsko pjevanje i socijalna integracija. Inače, ovo je jedina smotra ovakve vrste u našoj županiji.

U projektu Vukovar sudjeluju svi učenici i učitelji Škole. U mjesecu studenom različitim radionicama i predavanjima odajemo počast žrtvi Vukovara, a 18. studenoga na Dan sjećanja palimo svijeće i održavamo prigodni program u Školi. Školske 2018./19. naša škola bila je zajedno s UOSI Prijatelj suorganizator velike manifestacije u Gradskom parku. Glazbeno-recitatorski program priredile su učiteljice hrvatskoga jezika te glazbene kulture, a u suradnji s ostalim gradskim školama organizirali smo i dostojanstvenu povorku – rijeku učenika i učitelja sa svijećama koja se slila u Gradski park.

U sklopu projekta Maslina naša škola već dugi niz godina proizvodi maslinovo ulje od maslina iz školskih maslinika. U projektu sudjeluju učenici Škole koji sa svojim učiteljicama i školskim majstorima obrađuju maslinike i  beru masline. Naše maslinovo ulje učenici koriste za realizaciju različitih novih projekata.

Projekt Univerzalna sportska škola organizira Hrvatski školski sportski savez, a mi ga provodimo od 2006. godine. Škola je namijenjena učenicima od 1. do 4. razreda osnovne škole, a cilj programa je uključivanje većega broja najmlađih učenika u sportske aktivnosti, odnosno stvaranje navike svakodnevnoga tjelesnog vježbanja. Djeca pod stručnim nadzorom kineziologa uče osnovne oblike kretanja, kao i osnovne elemente brojnih sportova. Projekt koordinira učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Nino Šešelj.

Mjesec hrvatske knjige naš je dugogodišnji projekt – manifestacija koja se odvija i na razini države te više od dva desetljeća uspješno promiče knjigu i čitanje kao društvenu vrijednost. Traje od 15. listopada do 15. studenoga. Projekt koordinira knjižničarka Katica Salacan u suradnji s učiteljicama hrvatskoga jezika i učiteljima razredne nastave. Različitim radionicama potiče se ljubav prema knjizi i čitanju, provode se različite kreativne aktivnosti, čitaju i oslikavaju bajke, izvode lutkarske predstave…