• DIGITALNE POTVRDE ZA UČENIKE

Zbog raznih potvrda više ne morate dolaziti u školu!

U e-Dnevniku za učenike i roditelje je napravljena nadogradnja kojom je omogućen ispis potvrda o statusu školovanja za učenike osnovnih i srednjih škola.

Učenici i roditelji sada mogu u e-Dnevniku ispisati potvrdu u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Potvrde o školovanju učenika se mogu koristiti za različite svrhe kao što su ostvarivanje prava na učenički prijevoz, dječji doplatak, stipendiranje i druge. Generirana potvrda je u PDF formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzmu na računalo ili mobilni uređaj mogu je slati elektroničkom poštom ili ispisati, ovisno o potrebama.

Ispis potvrda omogućen je u e-Dnevniku za učenike i roditelje koji je dostupan na poveznicia moguće ih je generirati i u CARNET-ovoj mobilnoj aplikaciji za e-Dnevnik koja je dostupna na Google Play Storeu i na App Storeu.

Detaljne upute o ispisu potvrda možete pronaći u e-Dnevnik uputama za učenike i roditelje.

• RASPORED SATI / RASPORED INFORMACIJA

Pod   Raspored sati možete vidjeti raspored sati razrednog odjela dok pod  Raspored informacija možete vidjeti raspored sati predviđen za individualne razgovore za roditelje po razredima.

• LIJEČNIČKE POTVRDE/ ISPRIČNICE

Liječničku potvrdu u svrhu opravdanja izostanka učenika s nastave zbog zdravstvenih razloga, potrebno je donijeti samo u slučaju izostanka duljeg od tri radna dana uzastopno.

U „Narodnim novinama“ od 11.1.2017. objavljen je Pravilnik o izmjeni Pravilnika o kriterijima za izricanje pedagoških mjera koji redefinira uvjete izdavanja liječničkih potvrda, a koji je stu pio na snagu 19. siječnja.

Aktualnim izmjenama omogućuje se roditelju učenika da više puta godišnje samostalno opravda izostanak djeteta s nastave do  tri radna dana bez pribavljanja liječničke potvrde.

Izostanak učenika s nastave može se se opravdati i drugom odgovarajućom potvrdom (npr. potvrdom specijalističke ordinacije u kojoj je obavljen pregled ili dijagnostička pretraga), uključujući i e-potvrdu o narudžbi za pregled u zdravstvenoj ustanovi.

Ispricnica za ucenike.doc