> O školi  > Knjižnica

UTORAK, SRIJEDA, PETAK

8:00 – 14:00 sati

Pauza: 10:00 - 10:30 sati

Knjižničarka: Katica Salacan, dipl. uč. razredne nastave i mag. bibl.

e mail: knjiznica.osdonm.pavlinovica@gmail.com

O KNJIŽNICI

Školska knjižnica je informacijsko i komunikacijsko središte svake škole. Ona je kao izvor informacija i znanja prije svega namijenjena učenicima i učiteljima za potrebe redovne nastave, ali je i potpora svim nastavnim i izvannastavnim aktivnostima škole te mjesto okupljanja i provođenja slobodnog vremena. Djelatnost knjižničara u školskoj knjižnici obuhvaća neposrednu odgojno-obrazovnu djelatnost, stručnu-knjižničnu te kulturnu i javnu djelatnost.

Zadaća školske knjižnice potpora je obrazovnim ciljevima i zadacima predviđenim nastavnim planom i programom kroz osiguravanje pristupa izvorima znanja koji će učenike potaknuti na različite ideje u procesu iskustvenog učenja i omogućiti im stjecanje stvaralačkog iskustva pri uporabi i kreiranju informacija. U knjižnici su aktivno djelovale različite učeničke grupe izvannastavnih aktivnosti: novinarska, lutkarska i knjižničarska.

IZ PRAVILNIKA O RADU KNJIŽNICE

∙ Svi se učenici i djelatnici škole imaju se pravo besplatno koristiti školskom knjižnicom.

∙ U prostorijama knjižnice korisnici se mogu koristiti knjigama, časopisima, novinama i ostalom knjižničnom građom.

∙ Izvan prostorija knjižnice može se odjednom posuditi 2 knjige (1 lektira i 1 po izboru) na rok od 30 dana; časopisi 5 dana; AV građa se posuđuje učiteljima 5 dana.

∙ Izvan knjižnice ne posuđuje se referentna zbirka: enciklopedije, leksikoni, rječnici, biografski rječnici, atlasi, rijetke knjige i dr.

∙ Oštećena ili izgubljena knjižna građa treba se nadoknaditi. Naknada je u vrijednosti izgubljene ili oštećene knjige.

∙ U prostoru knjižnice borave samo korisnici i pri tome u knjižnici mora vladati red i mir.

UČENICI I UČITELJI DUŽNI SU NA KRAJU ŠKOLSKE GODINE VRATITI  KNJIGE.

Mjesec hrvatske knjige 2021..mp4

Sreća, digitalna autorska slikovnica Karla Sente, OŠ don Mihovila Pavlinovića Metković.mp4

Kreket, školski list.pdf              Kreket, podlistak.pdf

Monografija.pdf