Korisnik:

Njemački jezik-raspored
Za djecu

Zapali svijeću za žrtvu Vukovara

I ove godine, 18. studenoga  obilježavamo  tužnu obljetnicu pada  Vukovara. On je svojim stradanjem postao simbolom patnje nevinih ljudi svakog naroda, a prizor uplakane djevojčice snimljene u žalosnoj koloni toga dana postao je simbolom sve djece koja su zbog bešćutnosti velikih i jakih osuđena na strašnu bol i izgubljeno djetinjstvo. I ove smo godine zapalili  ispred škole svijeće u znak sjećanja na Vukovar, grad koji je postao simbolom hrabrosti i junaštva zahvaljujući herojima koji su ga branili u Domovinskom ratu.

Na dan kada obilježavamo godišnjicu stradanja Vukovara moramo se upitati jesmo li dovoljno upoznati i suosjećamo li sa stradanjima nedužnog stanovništva Vukovara tijekom Domovinskog rata, znamo li  što je Kolona sjećanja, jesu li nam kazali kakve je žrtve podnijela vukovarska bolnica i kako je bešćutno srušen cijeli grad i što znače oni bijeli križevi što ih svake godine o spomendanu na žrtvu Vukovara viđamo u medijima… Zapamtite: žrtva Vukovara ne smije biti zaboravljena dokle god živi ijedan Hrvat!

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježili smo u predvorju škole prigodnim programom za učenike razredne nastave u 16.15 sata, a za učenike predmetne nastave u 17,00 sati. Nakon toga svi su učenici u pratnji svojih učitelja dostojanstveno upalili svijeće i ostavili ih pred glavnim ulazom u školu. Pano u predvorju te program obilježavanja pripremila je Marinka Jurković, program je vodila Ivana Vatović uz koju su sudjelovale osmašice Lana Čupić i  Sara Jerković.

Svijećama smo na simboličan način odali počast i rekli HVALA, ne samo Vukovarcima, već svima onima koji su dali svoje živote za nas i našu domovinu. Naglasili smo da istina o velikoj tragediji Vukovara i njegovih branitelja nikada ne smije pasti u zaborav, žrtva Vukovara živjet će dokle god je se budemo sjećali… Baš danas je dan za počast i zahvalnost, zato zatvori oči i reci u sebi: HVALA!

Učenici PŠ Prud sa svojim učiteljicama upalili su svijeće povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara.

objavio: Marinka Jurković   datum: 18. 11. 2017.

Priloženi dokumenti:
vremenici.zip