MJESEC PREVENCIJE OVISNOSTI

Autor: Antea Marević, 15. 11. 2017.

Mjesec prevencije ovisnosti u Republici Hrvatskoj obilježava se svake godine u razdobljuod 15. studenog do 15. prosinca. Obilježavanje se provodi s ciljem upozoravanja na problem zlouporabe svih oblika sredstava ovisnosti. I ove godine naša škola obilježiti će Mjesec borbe protiv ovisnosti različitim aktivnostima.

Sve aktivnosti koje će se u školi odvijati u sljedećih mjesec dana poduzimaju se s ciljem podizanja razine svijesti o ovom problemu, kako bi se zajedničkim naporima pridonijelo ostvarivanju zajedničkog cilja i pojačala učinkovita borba protiv svih oblika ovisnosti. Pri suzbijanju ovisnosti važnu ulogu ima primarna prevencija, u sklopu koje je nužno provoditi edukaciju o štetnosti opojnih sredstava od najranije dobi.

S učenicima od prvoga do osmoga razreda provoditi će se radionice, prikazivati edukativni filmovi i izrađivati plakati za školski pano,  sve u cilju usvajanja zdravih životnih navika.

Na početku Mjeseca borbe protiv ovisnosti svima, a osobito učenicima naše škole šaljemo poruku:

Uvijek imaš mogućnost izbora, budi neovisan!