Dan kruha i zahvalnosti u PŠ Prud

Autor: Danijela Tutavac, 18. 10. 2017.

Učenici PŠ Prud od početka mjeseca listopada pripremaju se za Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Marljivo su sakupljali jesenske plodove i stari kruh, vježbali recitale i igrokaz, planirali što će raditi na dan svečanosti kruha i jesenskih plodova. Tako su utorak, 17. listopada dočekali spremni…

Najprije smo pripremili svečani stol na koji smo izložili peciva i kolače što su ih dan ranije ispekle vrijedne ruke naših majki i baka. Sljedeća aktivnost bila je prikupljeni stari kruh valjanjem preoblikovati u krušne mrvice koje će dobro poslužiti za pohanje. Druga skupina učenika je  svježe voće rezala na sitne komadiće, slagala ga u čaše te ukrašavala šlagom. Nakon praktičnoga dijela slijedila je prigodna priredba posvećena kruhu i plodovima jeseni. Učenici dramske skupine izveli su Monolog vesele jabuke Klare Volarević, recital Voćnjak ujesen Mladena Pokića te igrokaz Sretna jabučica Marijane Križanović. Nakon kulturnoga dijela slijedilo je blagovanje slastica, plodova i pripremljene voćne salate čemu je prethodio blagoslov koji je obavio župnik župe Vid don Mile Čalo.

No, to nije bilo sve… Nakon blagoslova i blagovanja učenici su se s pripremljenim slasticama uputili k Domu za odrasle osobe i rehabilitaciju Metković gdje ih je dočekalo ljubazno osoblje i korisnici doma. Učenici su im uručili poklone te s njima zaigrali kolo sreće. Nakon nekoliko kola, nazočnima je upriličen prigodni program, a na kraju su svi zajedno zapjevali pjesmu Mlinar Mišo. Zahvalili smo osoblju i korisnicima doma na gostoprimstvu i obećali ponovni dolazak.

Ni to nije bilo sve… Sljedeća postaja bio nam je Trg kralja Tomislava gdje smo željeli pogledati kako napreduje prodajna izložba Matične škole. Oduševio nas je veseli šušur, mnoštvo stolova, malih trgovaca  i znatiželjnih kupaca  te smo odlučili navratiti i dogodine.

« Prosinac 2018 »