Izvanučionička nastava učenika 3. c razreda, ožujak 2023.

Autor: Danijela Tutavac, 3. 4. 2023.

NAŠ GRAD METKOVIĆ

Učenici 3.c razreda tijekom ožujka 2023. godine na izvanučioničkoj nastavi proveli su dva nastavna dana. Oba dana izvanučioničku nastavu održali su na području užeg dijela našeg grada, što je samo dokaz koliko naš grad može ponuditi različitih i zanimljivih sadržaja, kako djeci, tako i odraslima.

1. dan Predolac i Gradsko kulturno središte Metković

U utorak, 14. ožujka 2023. godine učenici su se sa svojom učiteljicom sastali u Gradskom parku Metković u 8 sati. Krenuli smo preko Trga kralja Tomislava do crkve sv. Ilije. Tu smo ponovili orijentaciju u prostoru uz pomoć kompasa, pojam vidokruga i svoje znanje o ocu Anti Gabriću. Nastavili smo put prema vrhu Predolca, brežuljka na kojem je nastao i ostao stari dio grada Metkovića. Putem smo se odmarali i opet promatrali vidokrug. Na samom vrhu Predolca došli smo do zaključka da nam je vidokrug ovdje najveći. Uočili smo i imenovali okolna brda, pratili smo i tok rijeke Neretve koliko nam je vidokrug dopuštao.

Zaključili smo da je uspon uz Park šumu Predolac – Šibanicu vrijedio pogleda koji se pruža s vrha Predolca. Nakon okrjepe i igre, spustili smo se niz brežuljak do crkve svetog Đorđa pa niz stepenice do naše nizine. Nastavili smo do Gradskog parka proučiti plan grada Metkovića.

Preko parka stigli smo do Gradskog kulturnog središta i uspeli se na kat u Galeriju razgledati izložbu slika Iris Mihatov Miočić (Kraljica svete krunice – žalosna otajstva). Posljednja postaja našeg današnjeg dana bila je lutkarska predstava Zelena priča pri čemu smo čak imali priliku upoznati glazbenika Duška Mucala.

2. dan Gradska knjižnica Metković  i Kino „Pobjeda”

Srijedu, 29. ožujka 2023. godine odlučili smo provesti u upoznavanju novih sadržaja u Gradskoj knjižnici Metković. Sastali smo se ispred zgrade Poduha i uputili na prvi kat do tete Vesne. S veseljem nas je dočekala i odmah usmjerila na dječji odjel. Najprije nam je pročitala priču Kamp Bravo (Stefan Boonen, Melvin) koja nas je oduševila. Nakon iznošenja dojmova o njoj, teta Vesna nam je dala radne bilježnice koje smo zajedno ispunili. Slijedilo je predstavljanje velikih i teških knjiga – enciklopedija. Zaključili smo da za služenje enciklopedijom moramo dobro znati abecedu.

Zahvalili smo se knjižničarki Vesni i uputili se dalje do Gradskog parka. Tu smo se kratko odmorili pa nastavili do Galerije Gradskog kulturnog središta Metković. Dan ranije izložbu slika La vita e Bella otvorila je autorica Lajla Mišur Volarević pa smo je razgledali. Kat niže, u Kinu „Pobjeda” imali smo čast pogledati novi hrvatski film Dnevnik Pauline P. snimljen prema istoimenom romanu Sanje Polak.

Nakon dva tako uzbudljiva i aktivnostima ispunjena izvanučionička dana, sljedećih smo dana u školi analizirali naše aktivnosti i ishode učenja te zaključili da je uvijek ljepše i srcu milije učiti u prirodi, ali moramo se družiti i u školskim klupama.

« Svibanj 2024 »