Božićna priredba

Autor: Helena Bjeliš, 23. 12. 2022.

Još jedan nam se Božić brzim koracima približava, a tim povodom u našoj školi je 23. prosinca održana  priredba njemu u čast. Napokon smo, nakon prethodnih virtualnih Božića, mogli uživo, kroz zajednički smijeh i pljesak doživjeti ono što su nam naši učenici, sa svojim učiteljima, vrijedno tijekom posljednjih mjeseci i tjedana pripremali i uvježbavali.

Naravno, pjesma je neizostavni dio svake božićne priredbe, a za nju se pobrinula, kao i svake godine, učiteljica glazbene kulture Ljupka Sršen Gutić čiji je Mali zbor izveo pjesme Oj, djetešce moje drago i Okitimo grančice. Veliki zboraši otpjevali su popijevku O, kakva to svetlost i popularnu Last Christmas.

Ritmička skupina pobrinula se da ne nedostaje plesa,  a njih  je za  točku Hoćemo li zapjevati pripremala učiteljica razredne nastave Katarina Petković Galov.  Kako  izgleda odlazak na zornice kod šestaša predstavili su nam u skeču Zornice učenice 6. b Marijeta Begić, Ema Ćelić  zajedno sa svojim vjeroučiteljem Darkom Rapićem.

Publika je mogla uživati u još dvama scenskim nastupima. U igrokazu Smak je svijeta – nema interneta članovi dramske skupine nižih razreda pokazali su kako izgleda noćna mora ovog tehnološkog doba: nestanak interneta! Nastupili su Gabriel Ilić (3. a), Lukas Koncul (3. a), Ena Nižić (3. b), Marko Jelavić (3. b), Gabrijela Bebić (4. a), Martina Vekić (4. a), Mara Brozović (4. a) i Erika Malezija  (4. b)., a za nastup ih je pripremala i uvježbavala učiteljica razredne nastave Nikolina Doko.

Članovi dramske skupine viših razreda pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Helene Bjeliš (ujedno i koordinatorice priredbe) uveli su nas u kazališni svijet nastanka jedne predstave. Kako im je to pošlo za rukom i u koji su se situacijama našli pokazali su  Anđela Senta, Marijeta Stanjko, Iva Šiljeg, Marijeta Dragobratović, Marin Kaleb (svi iz 6. c) te Noa Antunović (7. c) i Vana Bebić iz 5.c. Voditeljica priredbe bila je učenica 7. c razreda Ljubica Ćelić.

Helena Bjeliš

« Svibanj 2024 »