Sretno, osmaši!

Autor: Ivana Vatović, 7. 7. 2021.

Danas je održana dodjela svjedodžbi, ali ove godine na ponešto drugačiji način od dosadašnjih. Usprkos svemu, oprostili smo se od naših osmaša i poželjeli smo im da veselo kroče stazom života. Tijekom ovih osam godina njihovi učitelji, zajedno s članovima stručne službe, bili su im podrška i oslonac te je i oproštaj bio emotivan. Za sjećanje na sretne trenutke školovanja, osmaši su pripremili prigodni video i napisali pismo zahvale.

Pozivamo vas da pogledate naš program, a osmašima želimo da upišu željenu srednju školu te da ostanu uspješni i dobri učenici.

PISMO ZAHVALE

Draga ravnateljice, draga razrednice i svi naši učitelji,

rastanci su uvijek teški, a posebno je teško odabrati pozdravne riječi. Još smo malo vaši osmaši, a ubrzo veliki srednjoškolci. Znamo, oh, dobro znamo da nismo bili mirni učenici i da smo ponekad znali reći i riječ viška, ali duboko u sebi ste znali da će to nekad izaći na dobro. Znali ste da ćemo postati pravi borci za svoja i tuđa prava i da nas volite upravo takve. A mi smo voljeli vaše strpljenje i na tome vam hvala.

Hvala vam draga razrednice, dragi nastavnici, ravnateljice što ste nas hvalili, kudili, što ste nam čuvali mobitele kad ih nađete, što ste nam pomagali kad smo imali osobne probleme i što ste se trudili da ih u školi zaboravimo. Hvala vam drage spremačice što ste nam čuvale zaboravljene stvari i što ste se trudile da boravimo u čistom razredu i što ste uvijek bile ljubazne.

Sve vas volimo i za vas smo pisali naš govor.

A sad je sve gotovo, sve je polako iza nas. Osam godina učenja i mučenja, smijeha, plača, slaganja i neslaganja.  Miješaju nam se snažni osjećaji. Radost jer nas čekaju neke nove priče i nova iskušenja, a tuga jer iza sebe ostavljamo priču koja je trajala osam godina, a u kojoj su nastala nova prijateljstva.  Nikad više nećemo sjediti jedni pored drugih u klupama potajno išaranim našim imenima.  Ali nisu nam uvijek cvale ruže. Ponekad su suze potekle zbog nepravde, loše ocjene i nesuglasica. No, pamtit ćemo sretne dane: smijeh na provaljene bisere nas ili naših nastavnika, izlete na koje smo odlazili, humanitarne akcije u kojima smo rado sudjelovali i zezancije u razredu.

Bilo nam je odlično i sretni smo što smo dio povijesti naše škole. Puno ste nas toga naučili, ali najvažniju lekciju nosimo do  kraja sa sobom – kako biti čovjek. Pratit će nas vaše riječi koje ste usadili u nas i nastojat ćemo postati ono što želimo, a ostati ljudi.

Ovo nije kraj, ovo nije zbogom, samo je doviđenja. I još jednom – HVALA na svemu. Nećemo zaboraviti.

UČENICI 8. c RAZREDA

8b video ‐ Made with Clipchamp (1) from Ana Zmijarevic on Vimeo.

8.c.mp4 from Ivana Vatovic on Vimeo.

Oproštaj VIII.D razreda.mp4 from Ivana Vatovic on Vimeo.

My Video9.mp4 from Ivana Vatovic on Vimeo.

« Svibanj 2024 »