Prijam za najbolje učenike

Autor: Katica Salacan, 8. 5. 2013.

U petak 3. svibnja 2013. u našoj školi održan je prijam za učenike koji su u ovoj školskoj godini postigli zavidne rezultate na županijskim, regionalnim i državnim natjecanjima.

Prijamu i domjenku  nazočili su njihovi mentori kao i predstavnici lokalnih medija.

Ravnatelj Petar Jakić je istaknuo da je jako ponosan na naše učenike  i njihove rezultate i sretan je što ih je svake godine sve više. Zapažene rezultate na županijskim natjecanjima iz znanja postigli su: Ljiljana Zovko (1. mjesto iz hrvatskog jezika za 8. razred – mentorica: Ivona Martinović), Sara Bubalo (3. mjesto iz  hrvatskog jezika za 8. razred – mentorica: Ivona Martinović), Anamarija Karlović (6. mjesto iz hrvatskog jezika za 8. razred – mentorica: Ivona Martinović), Mirjana Blažević  (1. mjesto iz  njemačkog jezika za 8. razred – mentorica: Kristina Laura), Darija Begić (1. mjesto iz biologije za 8. razred – mentorica: Zrinka Baće), Mirta Ivić (3. mjesto iz geografije za 5. razred – mentorica: Diana Gluščević) i Marin Grgo Šimović (6. mjesto iz povijesti za 8. razred – mentor Božidar Lovrić).

Na županijskoj smotri LIK-a 2013. bilo je šest radova naših učenika: Ive Sente (6. razred), Aurore Kraljević (6. razred), Mateje Marić (7. razred), Karle Boras (7. razred), Ede Šiljega (7. razred) i Eme Boras (8. razred). Ove godine izloženo je petnaest učeničkih radova i po prvi put su rangirani. Rad Ede Šiljega zauzeo drugo, a Eme Boras sedmo mjesto pa su samim time i bili predloženi za Državnu smotru. Njihova mentorica je Dubravka Šešelj.

Na županijskim sportskim natjecanjima naša ekipa iz atletike za dječake (7. i 8. razred) zauzela je prvo mjesto. Nakon toga osvojili su drugo mjesto na regionalnom natjecanju. Ekipu je vodila Divna Dragović, a za nju su nastupali: Marin Ćužić, Domagoj Golemac, Ivan Markota, Kristijan Ćerlek, Duje Manenica, Roko Vidović, Bruno Musulin, Petar Kuran, Mario Ćuže, Filip Popović, Marin Dodig, Ivan Koncul i Mate Roglić.

Naše atletičarke (7. i 8. razred) osvojile su prvo mjesto u županiji, a nakon toga su bile druge na regionalnom natjecanju. Ekipa je nastupila u sastavu: Mirna Družijanić, Petra Ivić, Klaudija Jakić, Josipa Arapović, Ivana Galić, Karla Boras, Magdalena Karačić, Katarina Soldo, Iva Parmać, Karla Korda, Magdalena Jović i Matea Musa. Njihov mentor je Nino Šešelj.

Rukometaši (7. i 8. razred) zauzeli su prvo mjesto na županijskom, a potom treće na regionalnom natjecanju. Za ekipu su igrali: Marin Grgo Šimović, Kristijan Ćerlek, Ivan Koncul, Marin Dodig, Ante Talajić, Ivan Vidović, Duje Manenica, Vlatko Petrić, Luka Čupić, Mario Ćuže, Luka Mateljak, Karlo Mateljak, Jurica Talajić i Filip Popović. Njihov mentor je Nino Šešelj uz pomoć vanjske suradnice Martine Nikolić.

Rukometašice (7. i 8. razred) su osvojile drugo mjesto na županijskom natjecanju, a za ekipu su igrale: Iva Parmać, Ivana Bokšić, Branka Marušić, Sara Bubalo, Josipa Jurković, Marija Galić, Neda Vekić, Antonija Begić, Antonija Bebić, Paula Repeša, Ivana Karačić, Petra Gligorov, Mirna Družijanić i Matea Musa. Mentorica im je Divna Dragović uz pomoć vanjske suradnice Martine Nikolić.

Atletičari (5. i 6. razred) zauzeli su prvo mjesto u županiji, a vodila ih je Divna Dragović. Prvoplasirana ekipa nastupila je u sastavu: Dino Markota, Marin Talajić, Jurica Družijanić, Josip Marušić, Ilija Brkić, Boris Vučković, Duje Magzan, Mijo Cvitković, Jure Rastočić, Karlo Taslak, Marko Manenica i Marko Butigan. Ovo natjecanje je u tijeku i učenici imaju mogućnost doći do državnih rezultata.

Atletičarke (5. i 6. razred) osvojile su prvo mjesto na županijskom natjecanju, a njihov voditelj je Nino Šešelj. Ekipu su predstavljale: Marinela Matić, Sofija Volarević, Nikolina Ereš, Anđela Volarević, Antonija Begić, Lana Rastočić, Martina Menalo, Josipa Bebić, Petra Bebić, Petra Gligorov, Ivana Karačić i Ana Mandić. I ovo natjecanje je u tijeku.

Na Državnu smotru LiDraNo 2013. već treći put  zaredom pozvan je naš školski list Kreket. Učenica urednica lista je Josipa Arapović (8. razred), a urednice mentorice su: Katica Salacan, Marinka Jurković, Sanja Jurković, Danijela Tutavac i Jelica Lazarević.

Na završnici državnog natjecanja školskih športskih društava sudjelovale su naše tri ekipe: malonogometna (dječaci 7. i 8. razred), kros za djevojčice (7. i 8. razred) te kros za dječake (7. i 8. razred).

Malonogometna ekipa osvojila je prvo mjesto pa smo time postali državni prvaci u malom nogometu. Za pobjedničku ekipu igrali su: Marin Ćužić, Jure Vladimir, Filip Popović, Ivan Markota, Luka Bubalo, Mario Ćuže, Roko Rastočić, Duje Manenica, Vlatko Petrić i Branimir Puljić. Njihov mentor je Nino Šešelj.

Ženska kros ekipa osvojila je peto mjesto i nastupila je u sastavu: Karla Korda, Iva Parmać, Josipa Jurković i Klaudija Jakić. Mentor im je Nino Šešelj.

Muška kros ekipa osvojila je peto mjesto, a za nju su trčali: Ivan Koncul, Mate Roglić, Ante Bebić  i Kristijan Ćerlek. Njihova mentorica je Divna Dragović.

Državni prvaci u malom nogometu s mentorom

Državne trkačice u krosu s mentorom

Naša državna kros ekipa s mentoricom

Učenica urednica školskog lista s mentoricama