Održano prvo kolo Modelarske lige

Autor: Jelica Lazarević, 16. 2. 2018.

Danas je u našoj školi održano prvo kolo Modelarske lige Dubrovačko-neretvanske županije. U natjecanju je sudjelovalo 10 ekipa (20 učenika) iz 5 škola s kontinentalnog područja Dubrovačko-neretvanske županije. Natjecanje je otvorila koordinatorica Modelarske lige – Biljana Trifunović koja je izrazila veliko zadovoljstvo uključenjem Dubrovačko-neretvanske županije u natjecanje, čime je Modelarska liga uspješno ostvarila jedan od ciljeva – provedbu u svim županijama Republike Hrvatske.

Učenici su u puna tri sata izrađivali tehničku tvorevinu prema nacrtu profesora Ivana Rajsza, a Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu: Hrvoje Vrhovski, Tena Kozina i Zvonimir Lapov-Padovan najboljim ekipama proglasilo je:

1. mjesto - Donatella Ivulić i Ana Čagalj – OŠ Lapad, Dubrovnik (mentorica: Fany Bilić)
  2. mjesto - Antonia Šurković i Stella Ribičić – OŠ Marina Držića Dubrovnik (mentorica: Nives Radović)
  3. mjesto - Ivan Šprlje i  Toni Milan – OŠ Stjepana Radića, Metković (mentorica: Marina Nikolić)

Ekipe koje su predstavljale našu školu zauzele su  solidno 4. (Josip Klobučić i Slavko Sušak) i 5.mjesto (Lara Dominiković i Marija Rastočić). Mentorica ekipama je Jelica Lazarević.

Prvoplasirana ekipa prvog kola Dubrovačko-neretvanske županije (Kontinentalna liga) predstavljat će Županiju na državnoj razini u Kraljevici, kao i prvoplasirana ekipa drugog kola (Otočka liga).

Čestitamo svim natjecateljima, a prvoplasiranoj ekipi želimo puno uspjeha na državnoj razini Modelarske lige!