BRAVO LIDRANOVCI!

Autor: Marinka Jurković, 30. 1. 2018.

U Gradskom kulturnom središtu Metković  danas je održana Međugradska smotra LiDraNO 2018. u kategoriji osnovnih i srednjih škola s područja Metkovića, Opuzena, Zažablja, Kule Norinske i Pojezerja. Učenici naše škole postigli su sjajne rezultate: u dvije kategorije imamo četiri natjecatelja koji će nas predstavljati na županijskoj smotri.  Bravo za naše lidranovce!

Ove godine domaćin smotre najboljih literarnih, dramskih i novinarskih radova nakon održane školske razine bila je Gimnazija Metković, a bila je posvećena metkovskom liječniku i kazalištarcu dr. Dragi Bušiću povodom stote obljetnice rođenja. Svoje literarne, novinarske i scenske uratke predstavilo je stotinjak učenika, a program su vodili Ivan Raguž i Ana Parun, učenici Gimnazije Metković. Prosudbena povjerenstva su imala težak zadatak: odabrati najbolje u svim kategorijama koji će nas predstavljati  na županijskoj smotri koja će se održati 13. veljače u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku. Našu školu na županijskoj razini predstavljat će:

u kategoriji pojedinačni scenski nastupi:

Lara Jurković, 6.a

monolog / T. Zagoda: Kratak tečaj stranih riječi   (mentorica Marinka Jurković)

Mateo Plećaš8.b

monolog / Petar Miloš: Jokino pismo   (mentorica Ivana Vatović)

u kategoriji literarni radovi:

Dominik Jerković, 6.a

Odlučio sam – želim ostati dijete (proza),  mentorica Marinka Jurković

Radojka Volarević, 6.a

Kap kiše (lirska proza);   mentorica Marinka Jurković

Čestitamo našim uspješnim lidranovcima uz želju da nas uspješno predstavljaju na Županijskoj smotri!

slike preuzete s portala www.metkovic.news