RAZDRAGANA BOŽIĆNA PRIREDBA

Autor: Slavica Ilić, 21. 12. 2017.

Nezamisliv je kraj polugodišta bez božićne radosti i slavlja, pa smo tako 20. prosinca u predvorju škole, obilježili svečanu BOŽIĆNU PRIREDBU.

Program je  sadržavao raznolik sadržaj, a jedan dio od toga je i šaljivi monolog „Božićno pismo babe Ivke“ kojeg je izvodila Lucija Primorac. Sve nas je nasmijala uvjerljivom glumom i izrazima karakterističnim za starije osobe neretvanskoga podneblja. Razveselila su nas i dva igrokaza. Jedan je izveden na engleskom jeziku i on nas je poučio kojim vrijednostima moramo težiti u životu. Njega su izveli učenici 6. c, a igrokaz nosi simboličan naslov „True meaning of Christmas“.

Drugi igrokaz je nosio naslov „Intervju s pastirima“ i uspio nam je približiti posebna Božja  bića, anđele, te koje nam to  poruke oni šalju. Zaigrane i priproste pastire izvodili su glumci Dramske skupine. Programu je doprinio i recital Mateja Talajića koji je kazivao pjesmu Predraga Kordića „Pred ponoćku“.

Za posebnu atmosferu programa zaslužan je i Školski zbor sa svojim neizostavnim pjesmama: Rodio se Bog i čovjek, Jingle bell rock i Carol of the bells. Također, ne smijemo zaboraviti i Vokalnu skupinu učiteljica koje su nas nadahnule murterskom tradicionalnom pjesmom Preveliku radost navišćujem vama.

U pripremi učenika i njihovom angažmanu radile su profesorice: Ljupka Sršen Gutić, Zrinka Boras, Iva Škegro, Marinka Jurković, Helena Bjeliš i Slavica Ilić koja je ujedno  pisac konferanse te koordinatorica priredbe.