Korisnik:

NJEMACKI JEZIK.docx

Za djecu

Sudjelovali smo na izložbi Prirodoslovnoga muzeja Metković

Učenici Područne škole Prud početkom travnja u svojim su učionicama sijali i sadili razno bilje: grašak, kukuruz, tikvice, patlidžane i cvijeće, a sve  s ciljem proučavanja njihova rasta i razvoja. Dok su prikupljali i izučavali bilje, rodila se ideja o sudjelovanju na izložbi Prirodoslovnog muzeja Metković poznatog pod nazivom Neretva u malom – vrtovi u posudama

Kao nagradu za sudjelovanje na izložbi,  Prirodoslovni muzej Metković pozvao je učenike PŠ Prud u razgled Muzeja. Toga 5. svibnja 2017. ravnateljica Muzeja gospođa Ivana Baće upozorila nas je na važnost i potrebu očuvanja prirodnih staništa bogatoga životinjskog svijeta doline Neretve. Učenici su uživali u razgledu mnoštva prekrasnih  prepariranih ptica i njihovom glasanju.

No to nije bilo sve! Ravnateljica nam je najavila i posjetu kustosice Paule Šunjić koja nas je 12. svibnja 2017. iznenadila svojim dolaskom i velikim kovčegom. Održala nam je radionicu tajanstvenoga naziva: Tajne muzejskog kovčega. Objasnila nam  je sadržaje rada Prirodoslovnog muzeja Metković te približila posao kustosa. Zatim je govorila o Sunčevom sustavu, teleskopu, mikroskopu, herbariju, algariju, mineralima, stijenama… Učenicima je pružila priliku da budu pravi mali istraživači. Njihovom veselju nije bilo kraja.

Učenici su proveli divne sate u Prirodoslovnim muzeju Metković i u druženju s njihovim djelatnicima, mnogo toga su vidjeli i naučili, a sve je počelo kad su za potrebe nastave zasadili nekoliko biljčica. Ako je samo to potrebno za ovakvo, djeci stvarno posebno iskustvo, onda samo možemo obećati: Posadit ćemo opet!

objavio: Danijela Tutavac   datum: 15. 5. 2017.

Kalendar šk.godine 2016./2017.

« Lipanj 2017 »

Za nastavnike

Mislite li da bi život bez interneta bio: