SVETI NIKOLA RAZVESELIO UČENIKE NAŠE ŠKOLE

Autor: Nikolina Doko, Mateja Krstičević, 5. 12. 2023.

Povodom blagdana svetog Nikole, omiljenog dječjeg sveca i zaštitnika župe, u našoj je školi danas, 5. prosinca održana prigodna školska svečanost. Pjesmama, plesom i recitacijama izmamili smo osmijeh na lica naših najmlađih učenika, a isto tako njihovih roditelja i učiteljica. Kroz program nas je vodila učenica 6. razreda, Mila Vekić.

Učenica 3.c razreda Iva Mila Hasanović izvela je monolog Oglasi svetog Nikole, kojim nam je najavila njegov skorašnji dolazak. Pripremala ju je učiteljica Matea Krstičević. Recitacijama su nas razveselili i naši prvašići koji su nam na najslađi način opisali svoje iščekivanje sv. Nikole. Učiteljica 1.a razreda Jelena Bebić, pripremila je svoje najbolje recitatore: Maru Bubalo (Sveti Nikola),  Luciju Musulin (Dolazi nam Nikola) te Elenu Deliju (Sveti Nikola). Učiteljice 1.b i 1.c razreda, Sandra Krstičević i Antonija Klobučić,  zajedno su pripremale svoje dječake i djevojčice. Dječaci su izveli recitaciju Pjesma o svetom Nikoli, a djevojčice su nas oduševile i plesom uz pjesmu Darove nam Niko daj.

Učenici dramske skupine nižih razreda koju vodi učiteljica Nikolina Doko,  izveli su igrokaz Izgubljeni anđeo svetog Nikole. Svoje glumačke vještine prezentirali su nam Ivana Šunjić, Filip Slavković, Lukas Koncul, Ena Nižić, Dražen Ćorić, Tomislav Krstičević, Karlo Josip Marušić, Lucija Jakić, Nina Medak, Ania Marević, Maris Zloić te Kjara Bebić. Iza njih zanimljiv dijalog Nikolinje izveli su nam učenici 3.b razreda Ivan Vego i Luka Dominiković uz podršku svoje učiteljice  Željane Barišić.

Sve točke je pratio i Mali zbor koji vodi profesorica Ljupka Sršen Gutić. Otpjevali su nam 3 pjesme: Kad si sretan, Niko bijeli dare dijeli i Doći će sveti Nikola. Sve točke bile su nagrađene vrlo srdačnim pljeskom naših najmlađih učenika, nisu štedjeli dlanove dozivajući tako najdražeg svetca.

Na samom kraju nas je razveselila plesna skupina koju vodi učiteljica Katarina Petković Galov. Izveli su ples Sveti Nikola kojim su najavili iznenadni dolazak svetog Nikole. Pozdravio je svu djecu na sceni i u publici te razgovarao s njima o tome jesu li bili dobri prema drugima. Druženje s njim proteklo je u sjajnoj atmosferi, a najveće oduševljenje, kao i svake godine, izazvalo je bacanje slatkiša, jer svi to znaju, najslađi su bomboni koje dijeli sveti Nikola iz svoje ruke. Na samom kraju, izvođači su se fotografirali sa svetim Nikolom koji je bio oduševljen njihovim nastupom.

Razišli smo se ispunjena srca i s osmijehom na licu – i to nam je donio sveti Nikola.

Fotogalerija (Ivan Petrov)