MAJKAMA S LJUBAVLJU

Autor: Jelena Bebić, 13. 5. 2023.

“Majke nikad nisu same u svojim mislima. Majka uvijek mora razmisliti dvaput, jednom za sebe i jednom za svoje dijete.” Sophia Loren

Već na početku svibnja naša srca ubrzano kucaju u ritmu riječi MAMA . Čekamo drugu nedjelju toga proljetnog mjeseca da zagrlimo naše majke i da im zahvalimo za svu ljubav koju nam pružaju. Pravu svrhu Majčina dana najljepše je opisala njegova osnivačica Anna Jarvis:

Probuditi uspavanu ljubav i zahvalnost prema ženama koje su nas rodile. … Razvedriti živote naših majki. Dati majkama do znanja da ih cijenimo iako to baš ne pokazujemo često… Ako niste kod kuće, pišite majci često, recite joj nekoliko lijepih riječi, pohvala i recite joj koliko je volite. Majčina ljubav je nova svaki dan.

Zato draga djeco, a dijete je svatko tko još ima živu majku, usrećite mamu na njezin dan i pokažite joj koliko vam znači! Mamu volimo svaki dan cijeli život i ne možemo je zaboraviti i prestati voljeti čak i kada više nije s nama. Barem jedan dan u godini možemo našim dragim majkama zahvaliti na svemu što nam pružaju i pokloniti im pažnju koju zaslužuju.

MAJKA

Noću često kad već zaspim

i kad soba već opusti,

k'o laticu ruže,

mama na moj obraz cjelov spusti.

Ona moje male tuge

zagrljajem toplim tješi,

a svakoj se mojoj sreći

k'o najljepšem daru smiješi.

Njeni prsti kao lahor

pređu preko moje kose,

a njene me priče lako

u daleka carstva nose.

Njena ljubav mene grije,

njeno srce za me bije,

znam: nada mnom uvijek bdije majka

- biće najmilije.

Ratko Zvrko

Ponekad riječi nisu dovoljno snažne za ono što želimo izreći pa naše učiteljice sa svojim učenicima smišljaju razne načine da mame taj dan budu posebno sretne. Pogledajte što su sve ove godine priremile.