IZVANUČIONIČKA NASTAVA – IZLETIŠTE LOPOČ

Autor: Katarina Petković Galov, 10. 6. 2022.

U četvrtak, 2. lipnja naši su prvaši i drugaši školske klupe zamijenili boravkom u nestvarno lijepoj prirodi naše Neretvanske doline.

Učenici 1.A , 1. razreda PŠ Vid te 1. i 2. PŠ Prud sa svojim učiteljicama Katarinom Petković Galov, Jelenom Bebić i Antonijom Klobučić okupili su se ujutro ispred naše škole te krenuli prema restoranu Lopoč u Momićima. S oduševljenjem smo sjeli u  neretvansku lađu što je bio poseban doživljaj za sve, a posebno za one kojima je to bila prva vožnja lađom.

Ploveći Norinom promatrali smo zelenilo, šaš, lopoč, lokvanj te patke i liske koje su se sunčale. Norinom je odzvanjala vesela pjesma naših učenika. Vozači su nas provozali čak i Neretvom sve do Kule Norinske, a potom smo stigli na izletište restorana Lopoč gdje nas je dočekalo ljubazno osoblje. Željni igre i zabave, odmah po dolasku smo započeli sa zanimljivim igrama: uživali smo u povlačenju konopa, igri nogometa, vožnji kariole, utrci u vrećama, gađanju pikada, utrci u nošenju loptice na žlicama, a zabavili smo se i društvenim igrama.

Umorni od igre, zasladili smo se ukusnim ručkom i desertom. Pjesmom smo pozdravili i zahvalili našim domaćinima te smo zaplovili lađom do Vida gdje su nas dočekali naši roditelji kojima smo odmah počeli prepričavati doživljaje.

Ovo je bio naš prvi školski izlet u prirodu te s nestrpljenjem čekamo priliku za novu razrednu avanturu izvan škole.