Pozivnica

Autor: Tonćika Popović, 5. 6. 2018.

Pozivamo vas na predstavljanje

MALE NERETVANSKE KUHARICE

Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića u sklopu velikog godišnjeg projekta „Zavičajna baština“ predstavlja  svoju malu kuharicu

Neretvanski jelovnici izgubljenog vremena“.

Pozivamo vas da u četvrtak, 7. lipnja 2018. godine u 18,30 sati dođete u prostorije Gradske knjižnice Metković i pogledate program predstavljanja koji smo pripremili.

Našu malu kuharicu predstavljat će učenici trećeg razreda sa svojom učiteljicom Tonćikom Popović koja je uredila redizajnirano izdanje postojeće male kuharice pisane zavičajnim rječnikom, a sada je još i prevedene na engleski i njemački jezik uz pomoć nastavnica engleskog i njemačkog jezika (Ana Tot, Ivanka Manenica, Kristina Laura i Ana Šimović). Kuharica je grafički urađena da posluži kao promidžbeni materijal i originalni suvenir neretvanskog kraja. Program predstavljanja vodi  nastavnica Ana Tot.

Na prezentaciju su pozvani i gosti:

-  učenici šestog i sedmog razreda nastavnice Ivane Vatović  koji će u scenskom dijalogu predstaviti „Mali zavičajni rječnik“ (zavičajne riječi i zavičajni frazemi s prijevodom na književni jezik)

- mali učenici iz PŠ Prud koji će sa svojom učiteljicom Sandrom Krstičević predstaviti stare predmete i alate našeg zavičaja.

Pridružite nam se i uživajte u programu predstavljanja koji smo za vas pripremili. Veselimo se druženju s vama!

« Listopad 2018 »