Uz Dan planeta Zemlje

Autor: Danijela Tutavac, 20. 4. 2018.

U travnju učenici četvrtih razreda iz nastave prirode i društva pobliže upoznaju vrste tla i život biljke. Kad su te nastavne sadržaje spojili s Danom  planeta Zemlje, učenicima četvrtog razreda Područne škole Prud nije trebao bolji povod da u četvrtak 19. travnja 2018. godine posjete Vrtni centar u Metkoviću

U Vrtnom ih je centru stručno osoblje upoznalo s mnogobrojnim jednobojnim i šarenim, velikim i malim, sezonskim i višegodišnjim sadnicama cvijeća i voća. Učenici su upoznali i mnoge tropske biljke koje ne daju ploda u našem zavičaju. Divili su se količini i raznolikosti biljnih vrsta. Čak su i kušali svježe i sočne plodove sa sadnica raznih agruma. Naša nam je voditeljica objasnila i kako ćemo presađivati neke biljke te nam je pomogla izabrati nekoliko ukrasnih biljaka koje će ovoga proljeća krasiti naš razred.

Po povratku u školu nije nam preostalo ništa drugo nego zasukati rukave i posaditi svoje biljčice. Učenici su s radošću pomogli biljkama da krenu rasti i razvijati se jer, i mala djeca znaju, bez biljaka nema života ljudima na Zemlji. Zato biljke i cijelu našu planetu treba s ljubavlju paziti svaki dan, a ne samo na Dan planeta zemlje!

« Listopad 2018 »