U susret Danu ružičastih majica

Autor: Anđela Nikolić, 26. 2. 2018.

Naša škola i ove će godine obilježiti Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day koji se obilježava se posljednje  srijede u veljači, a ove godine to je  28. veljače.

Svjesni činjenice da je nasilje prisutno svakodnevno u svim okruženjima,  sudjelovanjem u ovom programu želimo podići svijest o problemu vršnjačkog nasilja, velikom problemu među djecom i mladima. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega na inteligentan je način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski prijatelji, postale su prepoznatljiv simbol ove inicijative.

I ove godine molimo razrednike da ovom prigodom porazgovaraju sa svojim razredima o prevenciji vršnjačkog nasilja te, da bi što vjernije obilježili Dan ružičastih majica, predlože učenicima da u srijedu dođu u ružičastoj majci, šalu ili nekom drugom ružičastom detalju.

U četvrtak 1. ožujka 2018.godine u 17.30 sati u predvorju naše škole održat će se Edukativni kviz o nenasilju u kojem će sudjelovati sve prijavljene ekipe, predstavnici svojih razreda. Predlažemo učenicima da na kviz dođu u ružičastoj majci, šalu ili nekom drugom ružičastom detalju.