EDUKATIVNI KAMP U BOROVCIMA

Autor: Antea Marević, 20. 2. 2018.

U subotu, 17. veljače 2018. godine učenici 7.b razreda s pedagoginjom Anđelom Nikolić i socijalnom pedagoginjom Anteom Marević posjetili su Zajednicu pape Ivana XXIII. u Borovcima. Ovo je drugi od tri planirana edukativna kampa u sklopu projekta Nasilje=nemoć, a ne moć.

Drugi kamp „Diskriminacija među nama“ odnosio se na upoznavanje s pojmom diskriminacije te na razvijanje tolerancije i jednakog prihvaćanja svih ljudi bez obzira na opažene razlike. U ovom dijelu kampa poseban smo naglasak stavili na dvije teme koje su česti izvor nasilnih sukoba. Prije svega, riječi je o temi bogatstvo; o tome što znači biti bogat, što je pravo bogatstvo, zaslužuju li ljudi koji nisu materijalno bogati diskriminaciju i izopćavanje iz društva.

Druga tema se odnosila na sukobe u mladenačkim vezama koje su često potaknute percepcijom rodne nejednakosti. Dječaci i djevojčice već grade pretpostavke o tome kako bi se u vezi trebala ponašati žena, a kako muškarac, a krive pretpostavke i predrasude nerijetko rezultiraju nasiljem. Posebnim naglašavanjem ovih tema kod učenika ćemo poticati razvijanje pozitivnog sustava vrijednosti.

Zahvaljujemo osoblju Zajednice na ugodno i korisno provedenom vremenu, na novim spoznajama te ljubaznom gostoprimstvu i ukusnom ručku.