Večer uoči tužne obljetnice pada herojskoga grada Vukovara, 17. 11., u našoj smo školi priredili prigodni program. Obilježavanje smo započeli paljenjem svijeća ispred škole, zadaćom koju su naši najmlađi učenici dostojanstveno i gorljivo izvršili.
Učenici, učitelji i roditelji s pijetetom su pratili krasnoslov i skladbe koje su izveli naši učenici i učitelji, a slikokaz o padu Vukovara osmaša Petra Matića izrađen uz podršku učitelja geografije Ante Buljubašića bio je osobito poučan i zanimljiv. Sve je dijelove programa brojna publika emotivno doživjela i s dužnim poštovanjem slušala – učiteljica hrvatskoga jezika Marinka Jurković pročitala je snažne stihove pjesme – simbola Stoji grad i svojim kazivanjem duboko dirnula sve nazočne. Učenice Ljubica Ćelić, Marijeta Stanjko i Klara Vukojević čitale su Priče iz Vukovara, vukovarskoga ratnog izvjestitelja Siniše Glavaševića, poete koji je strahote u kojima je živio i radio uspio pretočiti u produhovljene i legendarne literarne uratke. Priče o ratu ispunjene ljubavlju, dobrotom i nadom, priče koje nikoga ne ostavljaju ravnodušnim, večeras su i u našoj školi primljene s uzdasima i suznim očima. Mješoviti školski zbor pod ravnanjem učiteljice glazbene kulture Ljupke Sršen Gutić i instrumentalnu pratnju učenika Ivana Volareviće i Brune Nižića izveo je legendarnu Ravnicu i dodatno pojačao emotivni naboj koji je ispunjao školski atrij. Instrumental skladbe Zlatnih dukata Vukovar, Vukovar izvela je učiteljica glazbene kulture Zrinka Boras; kraj programa obilježili su snažnim domoljubljem ispunjeni stihovi Drage Ivaniševića Hrvatska u izvedbi učiteljice hrvatskoga jezika Ivone Martinović, a na ljepote i bogatstvo zemlje u kojoj živimo podsjetila nas je sjajna malena Ena Nižić pjesmom Tvoja zemlja pobudivši u svima ponos i poštovanje. Ozračje ponosa, poštovanje, ali i tuge upotpunio je slikokaz – spomenar fotografija grada Vukovara što ga je priredila učiteljica informatike Tomislava Ivanković uz tehničku podrška učenika Josipa Glavinića i kućnog majstora Mije Markote. Simbol rata u Vukovara – Vodotoranj izradila je učiteljica likovne kulture Matea Jerkić, a program je vodila učenica VII. A razreda Laura Bebić.
Iako je od pada grada heroja prošlo već 32 godine; tuga, poštovanje, ponos i zahvalnost koje osjećamo zbog svih žrtava rata za hrvatsku slobodu, ne jenjava i tako će zauvijek biti jer:
NISMO, NEĆEMO I NE SMIJEMO ZABORAVITI VUKOVAR!