Predavanje  “Medijska pismenost kao zaštitni čimbenik mentalnom zdravlju učenika”

U petak, 28. veljače u našoj školi održana je edukacija u sklopu preventivnog projekta „Manje ekrana, manje briga!“. Cilj ove edukacije bio je osnažiti učitelje, a preko njih i naše učenike u pristupu, analizi i kritičkom vrednovanju medijskih sadržaja te kroz taj pristup jačati mentalno zdravlje učenika.

Profesorice sa Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta, dr. sc. Sabina Mandić i prof. socijalna pedagoginja Sanja Radić Bursać, za članove učiteljskog vijeća naše škole održale su interaktivno predavanje i radionicu  “Medijska pismenost kao zaštitni čimbenik mentalnom zdravlju učenika”

Preventivni projekt je odobren i financiran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih. Cilj ove aktivnosti je jačanje stručnih kapaciteta učitelja. Osim ove aktivnosti za učitelje, projektom su obuhvaćeni i roditelji i učenici osmih razreda. Za roditelje su održani roditeljski sastanci na temu „Kako roditelji mogu podržati djecu u svijetu medija?“, a učenici su sudjelovali u ciklusu radionica „Digitalni mediji i mentalno zdravlje“.

Pročitajte još

Dan planete Zemlje

Dan planete Zemlje

Dan planeta Zemlje, koji se obilježava svake godine 22. travnja, globalni je podsjetnik na važnost očuvanja okoliša i prirodnih resursa za buduće generacije. Ove godine obilježava se pod motom “Naša snaga, naš planet“, a naglasak je na zajedničkoj akciji svih zemalja...

Skip to content