Tijekom školske godine 2023./2024. godine učiteljica Danijela Tutavac je sa svojim učenicima, tadašnjim četvrtašima, sudjelovala u tri cjelogodišnja eTwinning projekta. Za rad u svakom od njih učiteljici i učenicima stigle su nagrade i priznanja.
Kao prvi projekt učenici su istaknuli eTwinning projekt Igrajmo se glagoljicom 3 jer su njega izabrali kao nastavak rada u eTwinning projektu još u drugom razredu kada su sudjelovali u istoimenom projektu u sklopu izvannastavnih aktivnosti. Projekt je to čiji je osnovni cilj popularizacija glagoljičke kulturne baštine osvještavanjem važnosti kulturnog i nacionalnog identiteta te zajedničkog korijena i povezanosti slavenskih naroda. Namijenjen je učenicima od 9 do 18 godina. Autorice projekta su Anita Drenjančević iz Josipovca i Irena Bando iz Osijeka. Projektne aktivnosti podijeljene su po temama na način da se svaka tema provodi jedan mjesec (uvodna anketa, logo/poster projekta, Božić uz glagoljicu, transliteracija, inicijali, straničnici, digitalne igre, završna igra i anketa, izložba radova). U radu su koristili različite web alate (Canva, Google forms, Padlet, QR kod, Kahoot kviz, Word Search Labs). Za rad na ovom projektu nagrađeni su Nacionalnom oznakom kvalitete.
Projekt Nature does not throw anything away (Priroda ništa ne baca) bio je namijenjen učenicima razredne nastave. Cilj projekta bio je osvijestiti učenike o važnosti prirode, upoznati i navoditi primjere zaštite i očuvanja čistog i zdravog okoliša, provesti jednostavna istraživanja i prikupljanje podataka, istražiti i pokazati načine ponovne upotrebe korištenih materijala, a sve uz učinkovitu uporabu Web 2.0 alata. Projektne aktivnosti podijeljene su po mjesecima (problemi u prirodi, recikliranje i ponovna upotreba materijala, klima, štednja energije, zaštita okoliša). Sudionici projekta koristili su različite web alate (Canva, Zaply Code, Google forms, Google presentation, Storyjumper, Pic Collage). Obilježili su i nekoliko posebnih dana (Outdoor classroom day, Europski tjedan programiranja, Dan sigurnijeg interneta, Svjetski dan zaštite šuma, Svjetski dan voda, Dan planeta Zemlje, Svjetski dan obnovljivih izvora energije). Sudjelovali su u zajedničkom kreiranju i provedbi ankete o kućnom odlaganju otpada. Autorice projekta su Danijela Tutavac iz Hrvatske i Nevin Öztürk Yabanoğlu iz Turske. Za rad na ovom projektu nagrađeni su Nacionalnom oznakom kvalitete i Europskom oznakom kvalitete.
Treći eTwinning projekt u kojem su sudjelovali bio je projekt Play nice, play with values! (Igrajte se lijepo, igrajte se s vrijednostima!). Projekt je imao ciljeve iz različitih područja, budući da radi istovremeno na suradnji, jednakosti i vrijednosti pravde, tolerancije, uključenosti i poštovanja. Bio je namijenjen djeci od 3 do 10 godine. Projektne aktivnosti podijeljene su po temama na način da se svaka tema provodi jedan mjesec (uvodna anketa, logo/poster projekta, Paraolimpijske igre i sportaši, Olimpijske sport, izrada božićne čestitke od recikliranih materijala, vježbanje i igranje odabranog Olimpijskog sporta, maskiranje u naš sport, jednake prilike u sportu, žene sportašice, Olimpijska baklja, video objašnjenja aktivnosti, zajednička priča o jednakosti, završna susret učenika i anketa, izložba radova). Rabili smo različite web alate (Canva, Google forms, Padlet, You Tube, Pic collage, answergarden, Google presentation). Autorice projekta su Judith Baixauli iz Španjolske i Stavroula Alexiou iz Grčke. Za rad na ovom projektu nagrađeni su Nacionalnom oznakom kvalitete kao i Europskom oznakom kvalitete.
Ne moramo vam naglašavati: eTwinning aktivnosti nas usrećuju i obogaćuju naš rad. Radeći na ova tri eTwinning projekta upoznali smo i surađivali s učiteljima i učenicima iz raznih europskih zemalja. Radeći na međunarodnim projektima širimo svoja znanja iz tematskih područja, istovremeno obogaćujemo svoju kulturu raznolikošću i tolerancijom. Osjećamo se bogatije i sretnije. Zbog svega toga, učiteljica i učenici ponosni su na svoj rad i osvojena priznanja.