Gradskoj knjižnici u pohode

Autor: Ivona Martinović, 20. 11. 2017.

Aktiv hrvatskoga jezika naše škole već pomalo tradicionalno obilježava Mjesec hrvatske knjige projektom Gradskoj knjižnici u pohode.

I ove su godine učiteljice Hrvatskoga jezika vodile svoje učenike u našu Gradsku knjižnicu. Sve nas je ljubazno ugostila ravnateljica Vesna Vidović s kojom smo unaprijed dogovorile teme i sadržaje koje će prezentirati našim učenicima.

Tako su petaši  saznali kako je knjižnica organizirana i kako posluje, šestaši su sudjelovali u glagoljaškoj radionici, a sedmaši i osmaši sada znaju što je referentna zbirka i kako se njome služiti.

Neki od naših učenika prvi su put posjetili Gradsku knjižnicu, a svima nam je bilo lijepo i zanimljivo jer smo saznali da u knjižnici možemo, naravno, čitati, ali i učiti, igrati se ili družiti s prijateljima.

Učiteljica razredne nastave Natali Bubalo također je sa svojim učenicima posjetila Gradsku knjižnicu povodom Mjeseca hrvatske knjige.

Zahvaljujemo se ravnateljici  Vesni na gostoprimstvu i najavljujemo svoj dolazak i dogodine.