OPROŠTAJ OSMAŠA

Autor: Slavica Ilić, 5. 7. 2018.

U četvrtak 5. srpnja održana je završna svečanost generacije osmaša 2017./2018. godine OŠ don Mihovila Pavlinovića. Priredba je sadržavala bogat program. Tako smo imali priliku poslušati antologijske stihove Gustava Krkleca i Ratka Zvrke u izvedbi naših učenica Anamarije Dominiković i Laure Mandić koje su bile i voditeljice programa.

Šaljivi monolog Samo se srcem dobro vidi izvela je Ana Jerković, a zahvalni govor u ime cijele generacije pročitao je Mihael Vranješ. Završni govor razrednika pripremila je i kazivala razrednica 8.d Slavica Ilić, a  ravnateljica Žana Dodig, prof. također im je uputila smjernice kako pametno koračati u životu.  Ravnateljica je iskoristila i priliku da Karlu Senti i njegovoj mentorici i knjižničarki Katici Salacan uruči priznanje za osvojeno prvo mjesto na državnom natječaju Moja prva knjiga.

Cijeloj atmosferi pridonio je i zbor pod vodstvom uč. glazbene kulture Ljupke Sršen-Gutić koji je izveo čak tri pjesme: Izresla ruža rumena, Cesaricu i Neki cijeli ovaj svijet. Učiteljica glazbene kulture Zrinka Boras maestralno ih je pratila na klaviru. Konferansu je pripremila i program koordinirala uč. hrvatskoga jezika Slavica Ilić. Na estetskom uređenju prostora  radile su uč. bilogije i kemije Zrinka Baće, uč. geografije Diana Milić i uč. geografije Ante Buljubašić.

Za sam kraj citirat ćemo dio teksta iz alegorijske priče o Galebu Jonathanu Livingstonu te ujedno i poruku našim osmašima.

Galeb Jonathan nije mario za običaje i zakone jata, nego je slijedio svoju unutarnju želju za znanjem. Htio je svima probuditi težnju da postanu umješna, pametna i savršena bića. Želio je da svi budu slobodni. Nadamo se da će se i u vama probuditi mladi Jonathan koji se neće bojati izboriti za svoje mjesto na ovom svijetu.

Draga generacijo osmaša 2017./2018. godine, želimo vam svu sreću pri upisu u srednje škole i da ostvarite sve zacrtane ciljeve, ali ono najbitnije od svega budite ljudi.

Vaši razrednici