TERENSKA NASTAVA U ZADRU

Autor: Božidar Lovrić, 4. 6. 2018.

Protekle subote učenici V C i V D razreda sa svojim razrednicima Ljupkom Sršen Gutić i Božidarom Lovrićem proveli su u Zadru u sklopu planirane terenske nastave.

Na putu prema Zadru prvi odmor na Dalmatini bio je na odmaralištu Krka, gdje smo učenike upoznali sa povješću grada Skradina te su mogli razgledali ušće rijeke Krke.

Nakon dolaska u Zadar prva postaja nam je bio Muzej antičkog stakla. Uz stručnog vodiča učenici su prošli svim dvoranama muzeja i mogli su steći spoznaju o razvoju staklarskog obrta na istočnojadranskoj obali, a posebno u Zadru. Nakon razgledanja slijedila je radionica u kojoj su mogli pratiti izradu predmeta od stakla.

Nakon toga slijedio je razgledavanje Muzeja u sklopu benediktinskog samostana, Zlato i srebro Zadra i Nina. Uz stručno vodstvo časne benediktinke obišli su sve dvorane i mogli se upoznati sa bogatstvom slikarskog, kiparskog i obrtničkog stvaralaštva kroz povijest Zadra i Nina.

Nakon objeda u restoranu Salsa Rosa slijedilo je razgledanje znamenitosti Zadra: Pet bunara, Gradskog trga, Kalelarge, Foruma, katedrale sv. Stošije,  Sv. Donata i Gospe od Zdravlja, zadarskog sveučilišta te morskih orgulja i Zalaza sunca.

Iznimno bogati i sadržajni dan zaključili smo u centru Super Nova gdje smo obavili željeni shoping.

O subotnjim događanjima u Zadru donosimo u foto galeriji.

« Listopad 2018 »