NAŠI OSMAŠI NA TERENSKOJ NASTAVI U VUKOVARU

Autor: Ante Buljubašić, 1. 6. 2018.

Učenici osmih razreda naše škole 28. i 29. svibnja su  u pratnji razrednika Zrinke Baće, Diane Milić, Ante Buljubašića i Slavice Ilić posjetili  Vukovar u sklopu projekta "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru". Cilj ovog projekta je učenike osmih razreda učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar.

Prvoga dana programa naši su učenici posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture, poslušali su predavanja o “Domovinskom ratu” i “Bitci za Vukovar”, a nakon večere organizirana je za sve učenike disko-večer gdje su se naši učenici mogli upoznati i družiti s učenicima iz drugih škola koji su u to vrijeme također sudjelovali u projektu.

Drugoga dana učenici su posjetili memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara. Dan je započeo obilaskom Vukovarske bolnice, Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata, Spomen doma na Ovčari, ranih eksponata u vojarni, te obilaskom Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru završio je predavanjem „Škole mira” i kvizom znanja u kojem su naši učenici pokazali zavidno znanje.

« Listopad 2018 »