Neretva u malom – vrtovi u posudama

Autor: Marinka Jurković, 27. 4. 2018.

I ove godine Prirodoslovni muzej Metković organizira  izložbu Neretva u malomvrtovi u posudama koja spaja kreativnost te poznavanje biljnih vrsta zavičaja. Danas nas je posjetila ravnateljica Muzeja gospođa Ivana Baće i pozvala naše učenike i učitelje na sudjelovanje.

Ovogodišnja tema je Pčelin vrt i promovira sadnju biljaka koje pčelama omogućuje bogatu pašu, a vrtlarima osiguravaju oprašivanje i bogat urod. I na ovogodišnji natječaj mogu se prijaviti i veliki i mali, i pojedinci i skupine tj. čitavi razredi. Važno je samo da su spremni baviti se sadnjom i uzgojem biljnih vrsta karakterističnih za naš zavičaj i da, po mogućnosti, to budu  biljne vrste bogate medonosnom pašom.

Uz vrt u posudi koji će doći na natječaj treba priložiti tekst s opisom (najviše jedna kartica teksta), a u odvojenom dokumentu napisati podatke o sudioniku: ime i prezime autora, naziv rada te adresu, telefon i e-mail ustanove.  Broj sudionika tj. prijava nije ograničen, a rok za prijavu je 15. svibnja 2018. Najbolji radovi bit će nagrađeni.

Izložba prispjelih radova bit će otvorena 18. svibnja 2018. jer toga dana obilježavamo dva događaja: Međunarodni dan zaštite biljaka te Međunarodni dan muzeja. Izložba će biti otvorena u muzejskom vrtu do 11. lipnja kada obilježavamo Međunarodni dan vrtova.

« Prosinac 2018 »