Posjet Danima otvorenih vrata u Srednjoj školi Metković

Autor: Anđela Nikolić, 24. 4. 2018.

Nakon završenog osnovnoškolskog obrazovanja učenici osmih razreda donose važne odluke o izboru programa i zanimanja kojima će se posvetiti  u svojoj budućnosti. Kako bi se ispravno usmjerili Srednja škola Metković kroz Dane otvorenih vrata pružila im je potrebne informacije o nastavku obrazovanja.

U sklopu Dana otvorenih vrata 20. travnja 2018. naši učenici su posjetili Srednju školu Metković u pratnji svojih razrednika i socijalne pedagoginje Ante Marević i pedagoginje Anđele Nikolić.

Profesori, stručni učitelji i učenici prezentirali su obrazovne programe i zanimanja te uputili učenicima potrebne informacije o upisu, zanimanjima koje škola nudi, načinu školovanja, upoznali ih sa školskim prostorom. Ekonomsku struku predstavile su prof. Branka Kosović i Nikica Jelavić. Zanimanje upravni referent prikazao je prof. Darko Vekić. Područje strojarstvo, predstavili su prof. Željko Medić, Zoran Grgić, Milan Barišić, Mario Batinović i Domagoj Leontić. Ugostiteljstvo i turizam prikazali su strukovni učitelji Dana Paponja, Rade Nikoletić, Vedran Nižić i Mijo Ćelić. Učenici srednje škole škole potrudili su se pokazati učenicima osnovne škole kako se u školi radi i uči, te im olakšati njihov izbor zanimanja.

« Listopad 2018 »