TJEDAN NJEMAČKOG JEZIKA

Autor: Administrator , 18. 4. 2018.

XV. Internationale deutschsprachige Theaterspiele in Varaždin

U utorak, 10. travnja 2018. započele su dramske radionice njemačkog jezika, koje je održala kazališna pedagoginja Nadine Boos. U tom projektu je sudjelovalo trinaest gimnazijalaca, jedna učenica iz OŠ Stjepana Radića i ja i naše škole. Opisat ću vam kako sam provela vrijeme na ovom zanimljivom događanju.

Prvoga smo se dana uz pomoć raznih igara i vježbi međusobno upoznavali i otkrivali svoje glumačke sposobnosti. Igrali smo mnoge zanimljive igre koje su nam pomogle da izbjegnemo tremu. Osim toga, pomogle su nam da naučimo kako na pravilan način odglumiti razne scene. Sljedeći dan smo u ritmu glazbe hodali i pravili razne zamrznute slike. Započeli smo i s izradom rekvizita potrebnih za predstavu. Mislili smo kako ćemo u samo nekoliko dana što nam je preostalo trebati naučiti mnogo teksta, no gđa. Boos  je predstavu  sastavila od naših ideja, rečenica i vježbi. Posljednjeg dana predstava je bila pripremljena. Trajala je 17 minuta, a  probali smo je najmanje četiri puta. Nakon trodnevne radionice u petak, 13. travnja rano ujutro smo krenuli u Varaždin. Tijekom puta marljivo smo ponavljali tekst te na odmorištu u blizini Zagreba, odglumili predstavu pred mnogobrojnim prolaznicima. U Zagrebu smo ispratili gđu. Nadine te u večernjim satima stigli u Hotel Varaždin koji se nalazi u centru Varaždina. Ujutro smo imali generalnu probu u varaždinskom HNK, a nakon toga smo uživali u predivnom starom gradu. Popodne smo imali zanimljive radionice u OŠ Vidovec koje su predvodile kazališni pedagozi. Na povratku u hotel smo se presvukli u kostime, ponijeli rekvizite te otišli u kazalište pogledati i ostale izvedbe. Nakon je došao i naš red. Dobili smo gromoglasan pljesak i mnoge pohvale. Bili smo ponosni na sebe. Ostatak večeri neki su proveli u hotelu družeći se, a neki na koncertu Petra Graše. Ujutro nakon mise i posljednje šetnje po gradu, zadovoljno smo se uputili prema kućama. Što više spomenuti nego da smo se odlično zabavili. Zahvalni smo profesoricama njemačkoga jezika što su nam omogućile da na zabavan način obogatimo naše  znanje tog jezika.

NAPISALA:  Matea Bebić,  8.b

« Listopad 2018 »