Sklad stihova i glazbe za ljubitelje poezije

Autor: Marinka Jurković, 21. 3. 2018.

Birani stihovi hrvatskih i svjetskih klasika ljubavne poezije popraćeni odabranim klavirskim skladbama i isprepleteni s nekima od najljepših hrvatskih ljubavnih vokalnih skladbi koje su izveli Maja Jerković, Marko Mustapić i Vokalna skupina učitelja OŠ don M. Pavlinovića obilježili su ovogodišnju, četvrtu po redu, Večer poezije koju priređuje Aktiv Hrvatskoga jezika, a sve povodom današnjega Međunarodnog dana poezije. Tko god je došao, uživao je!

Profesorice Marinka Jurković, Ivona Martinović, Slavica Ilić i Ivana Vatović za ovogodišnju Večer poezije posvećenu Stihovima o ljubavi  odabrale su i kazivale ljubanu poeziju A. Matoša, V. Parun, D. Cesarića, S. Jesenjina, R. M. Rilkea, Z. Goloba, S. Mihalića, K. Simonova, E. A. Poa i drugih pjesnika ljubavnih stihova. Večer poezije otvorila je ravnateljica Škole naglasivši koliko se veseli ovakvom događanju u prostorima Škole. U ugodnom ambijentu s prigušenim svjetlom i uz svjetlost svijeća, uz crvene ruže i prigodni slikokaz, brojna publika je mogla uživati u svečanosti kazivanja ljubavne poezije i skladnih klavirskih tonova naše sjajne klaviristice Zrinke Boras. Da bi ugođaj bio potpun, pobrinuli su se naši glazbeni gosti, profesori Maja Jerković i Marko Mustapić te Vokalni sastav učitelja naše škole na čelu s Ljupkom Sršen Gutić. Njihove su nenadmašne izvedbe te nadahnuto kazivanje stihova o ljubavi pretvorile ovu večer poezije u pravu svečanost. Zato nije ni čudo da je publika uživala od prvog do posljednjeg trenutka i svoje ushićenje podijelila s izvođačima tijekom domjenka koji je održan po završetku programa.