Pet dolazaka oca Ante Gabrića u domovinu

Autor: Helena Bjeliš, 3. 3. 2018.

U srijedu, 28. veljače pred mnoštvom posjetitelja Gradskog kulturnog središta Metković programom pod nazivom Pet dolazaka oca Ante Gabrića u domovinu zatvoreni su  ovogodišnji Dani oca Ante Gabrića. U programu je sudjelovala i naša škola te su tako naši učenici kroz pjesme ( dječji zbor i orkestar župe sv. Nikole),  recitaciju ( Laura Mandić i Katarina Neda Bukovac ) i monolog ( Leonarda Šćulac ) prikazali treći dolazak oca Ante u domovinu, 1978. g.  Voditeljice su bile učenice Marta Puljić i Laura Mandić. Za nastupe su učenike pripremale učiteljica Hrvatskog jezika Helena Bjeliš ( scenski  nastupi ) i vjeroučiteljica č. s. Marijana Cvitanović ( glazbeni dio ).

U programu su nastupile i ostale  metkovske škole i Gradski vrtić  čijim je nastupom program i započeo. Prvi dolazak oca Ante, 1969. prikazali su učenici OŠ Stjepana Radića, drugi su uprizorili metkovski gimnazijalci, a nakon naših učenika nastupili su  učenici Srednje škole Metković koji su predstavili četvrti dolazak oca Ante, 1984. g. Kroz video isječke govora oca Ante predstavljen je peti i posljednji dolazak , 1986. Kraj priredbe uveličala je  zajednička izvedba pjesme Od Neretve do Bengala svih zborova.

Koordinatorice  ovog svečanog programa bile su  prof. dipl. bibl. Ivana Čarapina i  prof. Vanja Gabrić prema čijem je konceptu program i nastao.

slike preuzete s www.metkovic.hr