Naš Dominik predložen na državni LiDraNo

Autor: Marinka Jurković, 14. 2. 2018.

U Kazalištu Marina Držića u utorak, 13. veljače, održana je županijska smotra LiDraNo 2018. Po završetku predstavljanja najboljih literarnih, scenskih i novinarskih uradaka s područja naše županije, predloženi su radovi koji će nas predstavljati na državnoj smotri. Među predloženima je i naš Dominik Jerković iz 6.a razreda s literarnim radom Odlučio sam – želim ostati dijete.

S ponosom ističemo kako je na okruglom stolu Dominik dobio samo pohvale od svih članova Prosudbenog povjerenstva smotre. Također su zapažene nastupe imali naši glumci Lara Jurković (6.a) s monologom Kratki tečaj stranih riječi) i Mateo Plećaš (8.b) s monologom Jokino pismo koji su nastupili na daskama najveće kazališne kuće u županiji te Radojka Volarević (6.a) s literarnim radom Kap kiše.  Na njih su ponosne i njihove mentorice Marinka Jurković i Ivana Vatović.

Na ovogodišnjoj županijskoj smotri sudjelovalo je čak 209 učenika i 74 mentora, među njima su, dakle, bila četiri naša učenika i dvije mentorice. U kategoriji osnovnih škola učenici su sudjelovali s 25 literarnih i 16 novinarskih radova, tri radijske emisije i šest školskih listova. Na pozornici je izvedeno 15 pojedinačnih i 12 skupnih scenskih točaka.

Smotru je otvorila zamjenica župana gospođa Žaklina Marević koja je naglasila kako je riječ o najvrjednijoj i najbolje osmišljenoj smotri s velikim brojem sudionika koji svojim kreativnim pristupom doprinose umjetničkom dojmu ove smotre.

Čestitamo našim učenicima na uspješnom nastupu na županijskoj smotri, a Dominiku želimo da nas, također uspješno,  predstavlja na državnoj razini!