ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ŠAHU

Autor: Hrvoje Šimović, 8. 2. 2018.

Najbolja i jedina stvar koju možemo učiniti je pokušati stalno igrati dobre poteze.
                                                                                               Nigel Davies

U utorak 6. veljače naša škola bila je domaćin županijskog natjecanja u šahu. Nastupalo je šest ekipa.  Uz nas kao domaćine natjecanja sudjelovali su još ekipe: OŠ Stjepana Radića iz Metkovića , OŠ "Vladimir Nazor" iz Ploča, OŠ Blato iz Blata, OŠ Mokošica iz Mokošice, i OŠ Smokvica iz Smokvice. Sudionike natjecanja pozdravila je  ravnateljica škole domaćina Žana Dodig, prof.

Za OŠ don Mihovila Pavlinovića Metković pod vodstvom voditelja škole šaha psihologa Hrvoje Šimovića i učiteljice razredne nastave Natali Bubalo te voditelja školskog športskog društva „Gusar“ učitelja TZK Nina Šešelja, nastupali su sljedeći učenici: Mihovil Kaleb (3 razred) Vid, Ante Raić (4.c), Tonći Zvonić (5.c), Ivan Volarević (5.d) i zamjena Mirko Jurišin (4.c). Igralo se po sustavu svatko sa svakim, ukupno 5 kola,  a tempo igre je bio 10 minuta po igraču.

Također treba istaknuti da su naši učenici najmlađi tim i da su na svom prvom natjecanju ostvarili četvrto mjesto.

Čestitamo pobjednicima turnira OŠ Stjepana Radića Metković u konkurenciji dječaka, kao i OŠ Blato u konkurenciji djevojčica.