PRIZNANJA I NAGRADE ZA NAJBOLJE POZNAVATELJE HRVATSKOGA JEZIKA

Autor: Slavica Ilić, 14. 1. 2018.

Ni ove godine metkovska podružnica Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje nije zaboravila našu školu, tj. naše najbolje učenike u poznavanju Hrvatskoga jezika. Tako je 4. siječnja 2018. godine u Gradskoj knjižnici Metković bilo predstavljanje IX. broja Hrvatskoga neretvanskoga zbornika i ujedno podjela priznanja i nagrada učenicima koji su ostvarili uspjeh na Županijskom natjecanju iz Hrvatskoga jezika u 2016./17. godini.

Priznanja je dodijelio hrvatski jezikoslovac i onomastičar dr. sc. Domagoj Vidović koji je naglasio važnost prepoznavanja vrijednih i darovitih učenika u osnovnim školama, naglašavajući da im upravo one daju onaj  neophodan temelj potreban za srednju školu. Naše nagrađene učenice su Anamarija Dominiković koja je ostvarila značajno 3. županijsko mjesto i Gabrijela Bojčić koja se  dvije godine zaredom vješto plasirala na županijsku razinu  ostvarivši uočljive rezultate. Obje učenice imaju sposobnost  razumijevanja i rješavanja složenih slovničkih sadržaja te ih  raduju  novi izazovi u učenju. Naglasile su kako im mnogo znači postignuti uspjeh i da ih on motivira za  nova postignuća.

Osim priznanja dr. sc. Domagoj Vidović darovao je učenicama odabranu literaturu kao mali znak pažnje za njihov uloženi trud i uspjeh. Mentorice učenica također nisu bile zaboravljenje pa su tako Ivana Vatović i Slavica Ilić  dobile prigodne poklone.

slike preuzete s radiodelta.hr