Posjet udrugama u završnom tjednu adventa

Autor: Katarina Petković Galov, 20. 12. 2017.

Kroz cijeli mjesec prosinac u našem 2. b razredu promišljamo o adventu i porukama koje ovo najljepše razdoblje u godini donosi. Učenici su svakodnevno nastojali širiti dobrotu oko sebe te su u razredni adventski kalendar upisivali dobra djela koja su napravili. Za kraj adventa odlučili smo se uključiti u akciju Uljepšaj baki Božić koju provodi Udruga Dobra u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa.

Roditelji su se zajedno s djecom uključili u ovu vrijednu akciju te tako poslali svojoj djeci istinsku poruku Božića. Prikupili smo mnogo potrepština koje će potrebitima  uljepšati ove blagdanske dane. Našlo se tu svega: ulja, brašna, šećera, soli, mlijeka, tjestenine, toaletnog  papira, sapuna, šampona  i još mnogočega. Našu smo humanitarnu akciju odlučili upotpuniti posjetom starijim korisnicima Udruge Otac Ante Gabrić.

U utorak, 19. prosinca, vesela je družina 2. b razreda najprije posložila prikupljene potrepštine te ih potom odnijela u Udrugu Dobra gdje smo dočekani s izrazima dobrodošlice. Naše smo pakete predali uz prigodne božićne pjesme te u veseloj atmosferi krenuli dalje. U šetnji gradom ponavljali smo prometna pravila, osvrnuli se na promjene u prirodi i u blagdanskom duhu stigli do Udruge Otac Ante Gabrić. Odmah smo se udomaćili i za početak jednog lijepog druženja otpjevali pjesmu Tamo gdje palme cvatu. Zaposlenice Udruge, gospođe Paula i Anđelina,  potom su nas animirale za radionicu izrade božićnih čestitki. Zajedno s korisnicima Udruge učenici su izradili čestitke s veselim borićima ukrašenim cvjetićima i snježnim pahuljama.

Kao zahvalu za lijepo druženje izveli smo igrokaz Božićni ukras za što su glumci bili nagrađeni velikim pljeskom. Vesela je družina otpjevala naučene božićne pjesme, a poneseni blagdanskim duhom uz pjesme su i zaplesali. Pogledali smo i dio dokumentarnog filma Neretvanska trupica iz kojeg smo ponešto novo naučili o posebnostima našega kraja. Za kraj ovog veselog druženja odigrali smo igru kipova koja  je bila kao šlag na tortu ovom predivnom druženju.