Korisnik:

Njemački jezik-raspored
Za djecu

Izvanučionična nastava učenika PŠ Prud

Prekrasno vrijeme u petak, 27. listopada 2017. godine učenici Područne škole Prud sa svojim učiteljicama Sandrom Krstičević i Danijelom Tutavac iskoristili su za izvanučioničnu nastavu koju su realizirali u  gradu Metkoviću.

Krenuli smo od Gradske tržnice gdje smo obišli ribarnicu i štandove sa svježim voćem i povrćem. Promatrali smo i nabrajali plodove zemlje koje poznajemo, ali upoznali i neke nove te razgovarali o načinima pripremanja, prerade  i konzumiranja voća i povrća.

S tržnice smo se uputili prema Erste banci gdje su nas ljubazno dočekali. Pokazali su nam papirnate novčanice raznih svjetskih valuta, stroj koji točno i brzo broji novac te ono što nam se najviše svidjelo - glavni sef u banci. Razgovarali smo o važnosti i ulozi banke, ali i svrsi štednje novca, budući da se u svijetu 31. listopada obilježava Dan štednje. Na kraju, obradovani poklončićima, zahvalili smo direktoru i službenicima banke na gostoprimstvu te krenuli dalje.

Kako se u Republici Hrvatskoj od 15. listopada do 15. studenoga obilježava Mjesec hrvatske knjige, odlučili smo posjetiti i Gradsku knjižnicu Metković. Upoznali smo dječji odjel i saznali kako se možemo učlaniti, koje sve knjige možemo posuditi te  što još u knjižnici možemo raditi i saznati. Učenici četvrtoga razreda u maloj su radionici posebnu pozornost posvetili pravopisu, rječnicima i enciklopedijama kako bi mogli uočiti razliku među njima te usporedili enciklopediju s wikipedijom. Nakon krasnoslovnog trenutka u kojemu smo poslušali  nekoliko šaljivih pjesama različitih autora, podijelili smo se u dvije skupine i zaigrali igru memorije. Ugodno vrijeme u knjižnici brzo nam je prošlo.

Sljedeća postaja naše izvanučionične nastave bio je gradski park. Usput, na putu do parka, ponovili smo još jednom pravila ponašanja u prometu te se zaustavili ispred plana grada koji smo detaljno razgledali i proučili. U parku smo se malo opustili, prošetali te odigrali igru skrivača.

Bio je ovo izuzetno zanimljiv školski radni dan u kojemu smo mnogo toga vidjeli i naučili. Priželjkujemo što više sati ovakve izvanučionične nastave jer je vesela i poučna.

objavio: Danijela Tutavac   datum: 29. 10. 2017.

Priloženi dokumenti:
vremenici.zip