Svečanost hrane i vrijednih ruku

Autor: Marinka Jurković, 17. 10. 2017.

Danas  smo projektnim danom i izvanučioničnom nastavom obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Prodajna je izložba po četvrti put upriličena na središnjem gradskom trgu. Bila je to i ove godine svečanost hrane i plodova zemlje, zanosa naših učenika i učitelja te vrijednih ruku naših majki i baka.

Prihod od prodajne izložbe domaćih slastica i svježih plodova neretvanske zemlje ove je godine namijenjen za najrazličitije potrebe razrednih odjela: pomoć djeci slabijega imovnog stanja, realizaciji izleta ili ekskurzije, uređenju razreda,  odlasku u kino ili kazalište,  za razredni domjenak na kraju nastavne godine i druge potrebe. Dio prihoda od prodaje učenici posebnog odjela izdvajaju za sudjelovanje u projektu Škole za Afriku kojim se financira školovanje najsiromašnije djece u Africi. Ponosni smo također što je svaki razred dao dio svojih proizvoda za zajedničku donaciju Domu za starije osobe i rehabilitaciju Metković.

Dio ozračja s današnje prodajne izložbe pogledajte na fotografijama naše knjižničarke Marijane Gluščević.