Korisnik:

Njemački jezik-raspored

NJEMACKI JEZIK.docx

Za djecu

Priznanje za najbolji literarni rad u Dubrovačko-neretvanskoj županiji

Aktiv Hrvatskoga jezika sudjelovao je u 12. LITERARNOM NATJEČAJU  „ODJECI“  koji je zamišljen kao festival dječjeg književnoga stvaralaštva. Jedan od glavnih ciljeva natječaja bio je potaknuti ljubav prema materinskom jeziku i pisanoj riječi, motivirati učenike da se okušaju u pisanju  orginalnih  radova, nadahnuti  životima i svijetom koji ih okružuje. Mogli su sudjelovati svi  učenici od petog do osmog razreda, a teme nisu bile zadane, što je učenicima omogućilo veću slobodu  izražavanja. Svi radovi bili su poslani do 28. travnja 2017. g., u Zagreb koji je ujedno i dugogodišnji domaćin programa. Nakon zatvaranja natječaja, Povjerenstvo za odabir najsupješnijih radova odabralo je najdojmljivije tekstove u kategorijama za prvo, drugo i treće mjesto te po jedan rad koji u svakoj županiji svojom kvalitetom zaslužuje posebnu pohvalu.

I tako je na adresu naše škole stigla jedna radosna vijest, da je rad naše učenice Anje Vukojević  „Moj did“  proglašen najboljim u  Dubrovačko-neretvanskoj županiji.  Naša mala „spisateljica“,   učenica je 6. c razreda kojoj su  posebno drage teme gdje može opisivati onu posebnu skupinu ljudi koja ostavlja  nezapamćen trag na duši, u ovom slučaju to je bio njezin djed. Literarni rad  „Moj did“ napisan je na ikavici  i obiluje karakterističnim riječima koje ocrtavaju toplinu i posebnost naših ljudi i kraja. Anjina mentorica bila je učiteljica Hrvatskoga jezika Slavica Ilić koja joj ujedno i  sa svima ostalima čestita  i želi  još mnogo  nadahnuća u njenom pisanom stvaralaštvu.

Moj_did.docx (13.47 KB)

objavio: Slavica Ilić   datum: 6. 6. 2017.

Kalendar šk.godine 2016./2017.

« Kolovoz 2017 »

Za nastavnike

Mislite li da bi život bez interneta bio: