Korisnik:

Priloženi dokumenti:
NJEMACKI JEZIK.docx

Za djecu

TERENSKA NASTAVA „OČUVANJE VODNIH RESURSA“

Dana 30. svibnja 2017. godine učenici 2.a i 2.b razreda te potom i učenici 3.a i  3.b  razreda posjetili su Izvorište Prud gdje se održala II. edukativna radionica „Očuvanje vodnih resursa – osiguranje uredne i sigurne javne vodoopskrbe i gubitci vodoopskrbne mreže.“

Radionicu je vodio gospodin Jurica Kovač uz pomoć djelatnika vodocrpilišta. Obišli smo kontrolnu prostoriju i velike crpke za vodu. U  krugu vodocrpilišta učenicima je  pokazano spajanje vodovodnih cijevi, a posebno ih je razveselilo kada su samostalno otvarali i zatvarali ventile te su nastali mali vodoskoci. Nakon toga pokazano im je rastavljanje i sastavljanje vodomjera i vodovodnih cijevi te su potom svi učenici pokušali u parovima što prije izvršiti pokazani zadatak. Najuspješniji parovi nagrađeni su prigodnim  poklonima. Na kraju su svi učenici dobili značke sa svojim imenima, sokove te prigodne majice s natpisomČuvajmo pitku vodu“.

Radionica je bila veoma zanimljiva i poučna, a učenici su prepuni dojmova otišli na nastavu sa željom da se ovaj edukativni projekt nastavi te da ponovno naučimo nešto novo o nečemu bez čega ne možemo živjeti, a to je voda.

objavio: Katarina Petković Galov   datum: 31. 5. 2017.

Kalendar šk.godine 2016./2017.

« Kolovoz 2017 »

Za nastavnike

Mislite li da bi život bez interneta bio: