BOŽIĆNI KONCERT DJEČJIH ZBOROVA

Autor: Marinka Jurković, 21. 12. 2016.

U ponedjeljak  19. prosinca 2016. godine u  galeriji Gradskog kulturnog središta održan je već tradicionalni Božićni koncert dječjih zborova osnovnih i glazbenih  škola iz naše doline. Organizator ovog koncerta, kao i dosadašnjih godina, bila je naša škola.

Glazbena ekipa naše škole predstavila se kao i obično u svom najjačem sastavu: Malim i Velikim zborom te vokalnom učiteljskom skupinom. A pjevali su sve redom poznate božićne pjesme: Sedmi kontinent, Preveliku radost, Oj, djetešce, Čuj nebeske vojske glas,  Zdravo budi, mladi kralju te zajedno s izvrsnim pjevačima iz OŠ Kula Norinska pjesmu  Last Christmas. A mi dobro znamo da je sve ove pjesme s izvođačima uvježbala i svim ovim izvedbama dirigirala naša glazbenica Ljupka Sršen Gutić u suradnji sa Zrinkom Boras koja je bila uz glasovir.

Naši dragi gosti bili Zbor OŠ Kula Norinska pod vodstvom Zrinke Boras, Zbor OŠ Vladimira Nazora iz Ploča pod vodstvom Helene Decovski Ćavar te Zbor Osnovne glazbene škole Metković pod vodstvom Marije Jerković i Dragana Gutića. Galerija GKS-a odjekivala je od veselih božićnih pjesama i bila je  do posljednjeg mjesta ispunjena publikom željnom božićnih nota koja je zaista uživala u prelijepim izvedbama. Zborovi su pjevali božićne pjesme, domaće i strane, tradicionalne, ali i moderne, a na samom kraju svi zborovi zajedno su zapjevali Radujte se narodi, a publika ih je ispratila srdačnim pljeskom.

Da bi veseli dječji glasovi što bolje zvučali i da bi se program odvijao usklađeno, pobrinuli su se profesori Ljupka Sršen Gutić, Zrinka Boras, Helena Decovski Ćavar, Marija Jerković i Dragan Gutić.

slike preuzete sa http://www.metkovic.hr/