eTwinning projekt Detektivi kulturne baštine

Autor: Danijela Tutavac, 15. 11. 2021.

POZNATI  LJUDI  DOMOVINE

Ove školske godine učenici 2. c razreda sa svojom učiteljicom Danijelom Tutavac sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu Detektivi kulturne baštine. Cilj je projekta istraživati svoju kulturnu baštinu (tradicionalne pjesme, igre i plesove; zatim običaje, svečanosti; poznate ljude iz domovine/zavičaja; orijentire; spomenike i događaje; muzeje; itd.).

Tijekom mjeseca listopada svi sudionici projekta imali su zadatak istraživati poznate ljude svoje domovine ili zavičaja te svoje spoznaje o njima predstaviti na eTwinning stranici i prvom zajedničkom webinaru sudionika projekta koji se održao putem eTwinning platforme 28. listopada 2021. godine.

Učenici 2. c razreda sa svojom su učiteljicom istraživali svjetski poznatog fizičara i izumitelja Nikolu Teslu. Otkrili su gdje se i kada rodio, gdje se školovao, gdje je proveo veći dio svoga života i koji su njegovi najveći izumi. Kao rezultat svoga istraživanja, predstavili su crtežom lik i djelo Nikole Tesle. Učiteljica Danijela Tutavac izradila je i elektronsku knjigu u kojoj su predstavljeni radovi sudionika projekta iz osam europskih zemalja na temu Poznati ljudi domovine.

Autorice projekta Detektivi kulturne baštine učiteljice su razredne nastave Marijana Curić (Metković) i Josipa Vitlić (Makarska), a sudionici projekta su učitelji i učenici iz desetak europskih zemalja. Projekt Detektivi kulturne baštine svojevrsni je nastavak prošlogodišnjeg eTwinning projekta Pjesme, igre i plesovi – od tradicijskog do suvremenog za koji su učiteljica i učenici 2. c razreda osvojili eTwinning nagradu Nacionalna oznaka kvalitete i Europska oznaka kvalitete.