ODRŽANI DANI MEDIJSKE PISMENOSTI U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Katica Salacan, 13. 5. 2021.

Ove godine 4. Dani medijske pismenosti održavali su se od 19. do 25. travnja, ali i u tjednima prije i poslije. Projekt organizira Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a  za Hrvatsku i pod pokroviteljstvom je Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva kulture i medija.

Svi učenici naše škole sudjelovali su u projektu, a tijekom nastave učitelji su održavali tematske radionice i predavanja. Radionicom o medijskoj kulturi razrednici 7. i 8. razreda (Katica Vladimir, Marinko Tošić, Ana Jogunica, Ante Buljubašić, Marija Raič Raguž, Ana Zmijarević, Ljupka Sršen Gutić, Ivana Vatović) i knjižničarka Katica Salacan uključili su se u organizaciju događanja povodom Dana medijske pismenosti i time obogatili projekt, a izdana im je i potvrda o sudjelovanju u njemu. Razrednici su na Satu razrednika održali radionicu, a nakon toga učenici su riješiti digitalni kviz znanja Medijska kultura koji je izradila knjižničarka koji služi kao provjera informacija kojima učenici raspolažu i njihova znanja.

Sudjelujući u projektu učenicima se osvijestila važnost medijske pismenosti koja ove godine imala naglasak na utjecaju medija na mentalno zdravlje mladih.