DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2021.

Autor: Jelica Lazarević, Danijela Zrilić, 9. 2. 2021.

Svake veljače  organizira se  Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima. Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

S obzirom da je tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta  „Zajedno za bolji Internet”, naši učenici su na Satu razrednika, sa svojim učiteljima obradili ovu temu kroz radionice, različite aktivnosti, plakate... Učenici na satu Informatike sudjelovali su u  on line kvizu za djecu i mlade o sigurnosti na internetu. Učiteljice informatike pripremile su virtualnu izložbu učeničkih radova, plakata i brošura koje su učenici izradili na temu sigurnosti na internetu.

Dan sigurnijeg interneta 2021. - lino (linoit.com)

Pedagoginja je pripremila korisne materijale za obilježavanje Dana sigurnijeg interneta.

Dragi roditelji, svake godine  stručnjaci Centra za sigurniji internet pripreme Edukacijski paket koji Vam stoji na raspolaganju za besplatno  korištenje i dostupan je na službenoj stranici Centra za sigurniji internet te vam ispod navodimo link preko kojega možete lako pristupiti Edukacijskom paketu:

Ako sumnjate da Vaše dijete proživljava (elektroničko) nasilje, ali ne znate kako mu pomoći - obratite nam se na anonimnoj liniji Centra za sigurniji internet - 0800 606 606. Stručnjaci će vam  pružiti besplatnu psihološku pomoć i podršku!