Učitelj Ivan Barbarić odlazi u mirovinu nakon 42 godine pedagoškog rada

Autor: Katica Salacan, 19. 6. 2020.

Danas, zadnji dan nastave učenici 4.c razreda oprostili su se od svog učitelja Ivana Barbarića koji nakon 42 godine učiteljskog rada odlazi u mirovinu. Uz prigodni poklon i dirljivi govor posljednja generacija njegovih učenika poželjela mu je da mu nadolezeći dani u mirovini budu puni ljubavi i zdravlja i poručili da nas sve ponovo što prije posjeti i obraduje. Lijepim željama pridružili su se i nazočni roditelji učenika.

Učitelj Ivan Barbarić je 41. godinu radio u našoj školi (od samog osnutka 1979. godine), a godinu dana učio je djecu u OŠ Stjepana Radića u Metkoviću te u njezinoj Područnoj školi Mlinište. Generacijama učenika našeg kraja dao je najbolje od sebe: volio svoj posao i predano ga radio što su prepoznali i učenici, njihovi roditelji i kolege učitelji pa je zato i bio jako omiljen među njima. Bio je učitelj vedra duha, uzoran, odgovoran, objektivan, pun razumijevanja za probleme učenika te jako strpljiv u radu s njima pa ga se i oni koji su sada daleko od njega uvijek rado sjećaju.

Od srca mu želimo da i dalje ostane vrijedan, uspješan, zdrav i pozitivan dok bude uživao u zasluženim danima mirovine koje će dijeliti sa svojom obitelji i najbližima.