Sigurnost djece i obitelji u doba koronavirusa

Autor: Danijela Zrilić, 14. 4. 2020.

Dragi roditelji,

s obzirom da djeca u ovom periodu provode puno više vremena pred ekranima, bilo da je riječ o mobitelima, računalu, tabletu… želimo vas podsjetiti kako je važno kontrolirati internetski sadržaj kojem dijete pristupa, kao i da razgovaraju sa svojom djecom o izazovima korištenja internata.

Digitalni svijet nudi neograničene mogućnosti za učenje i povezivanje, međutim podsjećamo da su djeca u nekontroliranom digitalnom okružju izložena i štetnim sadržaju, kao što je izlaganje dobi neprimjerenim sadržajima, nasilju, promicanju rizičnih ponašanja. Policija i u ovim izvanrednim okolnostima povodom dojava ili saznanja o izloženosti djece fizičkom nasilju, seksualnom zlostavljanju ili drugom ugrožavajućem ponašanju kao i dojava o trenutnoj izloženosti nasilju u obitelji postupa žurno, u cilju poduzimanja mjera sprečavanja daljnjeg zlostavljanja i zaštite žrtava.

Putem on-line aplikacije RED BUTTON također se može prijaviti izloženost/saznanje o zlostavljanju i iskorištavanju djeteta putem interneta, ali i bilo koje drugo kažnjivo ponašanje počinjeno na štetu djeteta: obiteljsko nasilje, fizičko zlostavljanje, zanemarivanje ili drugo po dijete ugrožavajuće ponašanje.  Ova aplikacija namijenjena je svima Vama, a posebno je prilagođena djeci i omogućuje prijavljivanje. Više o ovoj aplikaciji možete pročitati na: https://redbutton.gov.hr/online-prijava/7

Budimo odgovorni, ostanimo doma ali pomozimo da dom svima postane sigurno mjesto!

UPISI U SREDNJE ŠKOLE
EPIDEMIOLOŠKE MJERE