OBILJEŽILI SMO DANE OCA ANTE GABRIĆA

Autor: Helena Bjeliš, 28. 2. 2020.

I ove smo godine u našoj školi  obilježili Dane oca Ante Gabrića.  Kraći prigodni program priređen je u petak, 28. veljače u predvorju škole. Tijekom nekoliko proteklih tjedana učenice 8. r. Lana Senta i Maria Perlić provodile su malu anketu među učenicima. Trećaši i četvrtaši odgovarali su na pitanja o tome tko je bio otac Ante, koliko znaju o njemu i što znači biti misionar. Šestaši su dobili teže pitanje: Što znači biti svet /svetac?  Zanimljivi i originalni  odgovori uvršteni su u slikokaz  koji je pratio priredbu. U anketi su sudjelovali učenici 3.c, 4.a, 4.c, 6.c i 6.d razreda.

Učenice 5. r. Mia Šiljeg i Iva Batinović  izvele su kratki dijalog o duhovnim djelima milosrđa, a njega je otac Ante cijelog života nesebično darivao drugima. Tekst igrokaza, prema ideji vjeroučitelja Marinka Tošića, napisala je i učenice pripremila prof. hrvatskog jezika Helena Bjeliš.

Priredbu su  uveličale i skladbe Mi želimo uzdići Isusa i Silan Bog  koje je izveo dječji crkveni zbor pod ravnanjem č. s. Marijane Cvitanović. Program je popraćen i slikokazom sa zanimljivostima iz života oca Ante, a prezentirale su ih  voditeljice programa  Ana Jerković i Natali Talajić (7. r.). Slikokaz su pripremile učenice 8. r. Marija Šiljeg i Kristina Jerković uz pomoć prof. hrvatskog jezika Helene Bjeliš koja je i koordinirala priredbu.

U sklopu obilježavanja Dana oca Ante u četvrtak, 27. veljače u školskoj knjižnici održana je večer molitve i meditacije. Program večeri je  prema zapisima oca Ante pripremila i vodila č.s. Marijana Cvitanović. Na taj način promišljali smo i o svakodnevnim iskušenjima  u kontekstu  života i misionarskog rada oca Ante.

fotografije preuzete s LIKEmetkovic.hr

UPISI U SREDNJE ŠKOLE