Učenici PŠ Prud na terenskoj nastavi

Autor: Danijela Tutavac, 19. 2. 2020.

U utorak, 18. veljače 2020. godine učenici Područne škole Prud učeničke klupe zamijenili su terenskom nastavom – obišli su kulturne ustanove grada Metkovića. Posjetili su i puno novoga naučili u tri gradske ustanove: knjižnici, muzeju i kazalištu.

Obilazak smo započeli s Gradskom knjižnicom Metković gdje smo  upoznali  dječji odjel i njegovu ulogu u poticanju ljubavi prema čitanju i razvoju čitalačkih navika. Usput smo istraživali i opće znanje o ljudskom tijelu proučavajući dostupne dječje enciklopedije koje na okupu možemo naći jedino u knjižnici.

Kad smo se dovoljno zagrijali, spustili smo se kat niže u prostorije Prirodoslovnog muzeja Metković. Tamo nas uvijek iznova oduševi vjerni prikaz biljnoga i životinjskog svijeta doline Neretve, kao i živopisni audiozapisi.

Za kraj smo ostavili kratku šetnju gradom preko Trga kralja Tomislava do Gradskog kulturnog središta Metković. Na kazališnim daskama nas je Metkovsko amatersko kazalište - Mali MAK počastilo izvrsnom izvedbom predstave Majčino srce u kojoj smo uživali zajedno s učenicima Područne škole Vid i naše Matične škole.

Zahvaljujući prekrasnom vremenu i ljubaznom osoblju ustanova za kulturu koje smo posjetili, poželjeli smo u skoro vrijeme ovakav izlet  ponoviti.

Kalendar 2020./21.

UPISI U SREDNJE ŠKOLE