Literarni natječaj "Perom o Neretvi"

Autor: Božidar Lovrić, 29. 1. 2020.

Pozivaju se učenici osnovnih škola doline Neretve da se odazovu na  Natječaj.

UVJETI  LITERARNOG  NATJEČAJA

„Perom o Neretvi“

• Tema i motivi natječaja vezani su uz zavičajnu rijeku Neretvu te uz Dan planeta Zemlje i Dan hrvatske knjige koje obilježavamo 22. travnja - tim povodom natječaj je i pokrenut.

•  U Natječaju mogu sudjelovati svi učenici osnovnih škola doline Neretve od 1. do 8. razreda.
  • Broj radova koje škola može poslati je deset (10),  a pojedini učenik može sudjelovati s  jednim literarnim radom.

• Literarni radovi koji će sudjelovati u ovogodišnjem Natječaju trebaju biti napisani na zavičajnom govoru da bismo tako dali poseban doprinos očuvanju našega zavičajnog idioma.

• Prozni radovi mogu biti dužine do dvije kartice teksta (jedna kartica = 1800 znakova).
  • Radovi se šalju pod zaporkama (kombinacija: riječ + peteroznamenkasti broj) te s naznakom razreda koji učenik pohađa.

• Uz svaki  literarni rad potrebno je navesti u posebnoj omotnici:
  • ime i prezime učenika,
  • razred,
  • naslov rada,
  • ime i prezime učitelja/ice – mentora/ice,
  • naziv, adresu škole, kontakt broj i adresu elektroničke pošte škole.

• Radove slati poštanskom službom ili dostaviti osobno na adresu:

Ogranak Matice hrvatske u Metkoviću

Ulica Stjepana Radića 1

20350   Metković

s naznakom  Za Literarni natječaj Perom o Neretvi

• Krajnji rok za dospijeće radova na naznačenu adresu (Ogranak Matice hrvatske u Metkoviću) je utorak, 31.ožujka 2020. do 15 sati. Ukoliko radove šaljete u posljednjem trenutku, molimo vas da ih osobno dostavite u Maticu kako bismo mogli pravodobno organizirati rad Prosudbenoga povjerenstva.

• Predsjednik Povjerenstva za provedbu Natječaja je Božidar Lovrić,  predsjednik Ogranka MH u suradnji s Aktivom učiteljica Hrvatskoga jezika OŠ don Mihovila Pavlinovića.

• Članovi povjerenstva za odabir najuspjelijih radova su pjesnik Ivo Nadilo (predsjednik) te profesorice  Željana Volarević, Vesna Vidović i  Martina Pačić.

• Povjerenstvo za odabir proglasit će šest najuspjelijih radova, tri će biti nagrađena, a tri pohvaljena. O zaključcima Povjerenstva škole sudionice Natječaja bit će pravodobno obaviještene.

• Nagrađeni učenici bit će pozvani da pročitaju svoje radove na svečanosti proglašenja najboljih koja će se ove godine održati u petak, 17. travnja 2020.  Tom će  prigodom najboljima biti uručene  nagrade i diplome, a njihovim mentorima priznanja.

Kalendar 2020./21.

UPISI U SREDNJE ŠKOLE